reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2014

reklama
hej dziewczyny :))) cisza tutaj jak makiem zasiał :))))) opowiedzcie o swoich pociechach czym sie obecnie bawia co jedza jak rosną ?:) u nas jest w modzie sorter i wszelkie duze kije :) moj bączek je wszystko ale nie przepada za pomidorami ogorkami i innymi warzywami :/ jajek tez nie chce jesc wiec nasze menu jest nudne;/ :))) i rosniemy tez słabo a mowimy podstaowe 3 wyrazy mama dziadzio daj , wiec tez bez szaleństwa ? odezwijcie sie mamuśki :))pozdrawiam :)
 
Hej,widze,ze dziewczyny z zamknietego nie odpisuje to ja napisze kilka slow.
Cisza tu gdyż przeniosłyśmy sie na forum zamkniete i tam sobie dziewczyny pisza.Ja od czasu do czasu.
Moj synek najbardziej lubi ksiazeczki,sortery,drewniana wieze.No i nielegalne wyciaganie szklanek i talerzy.Dzisiaj jeden poległ na podłodze.
Nie je prawie nic no ma alergie na mleko i jajka a ja jestem takim kulinarnym dnem,ze nie wiem jak sie za to zabrac wiec pozostaja nam sztuczne kaszki na mm,deserki w formie owocow i sloiczkow i z obiadkami to samo.
Jesli chodzi o mowe to caraz wiecej, teraz na topie jest "ziaba" a tak to mama,tata,baba,dziadzia,daj,nie,nie ma,mniam mniam.
I tyle.Pozdrawiam
 
Hej:) a czy ta alergia potwierdzona? Robiłaś testy z krwi?
Powiem wam, ze moje dziecko praktycznie od 5 miesiaca na nutramigenie, jadł same słoiczki bezmleczne i bezglutenowe, co chwila jakies miejscowe wysypki, nieładne kupki. Jak miał 10 miesiecy w koncu pediatra dał nam skierowanie do alergologa, ale pani zrobiła nam test tylko na mleko i powiedziała, ze moze jest uczulony a moze nie jest, wstrząsu z pewnoscia nie dostanie.
Nie wiedziałam co mam mu dawać do jedzenia, na śniadania dzień w dzień chleb bezglutenowy z dżemem bo żadne serki, jajka, wędliny nie wchodziły w gre bo zawierały albo mleko, albo gluten. Na obiady albo ze słoiczka albo wywar warzywny z kawałkami mięska drobiowego (bo inne zakazane) pokrojona marchewka i pietruszka z makaronem bezglutenowym. I codziennie to samo....
A ze jak sie okazało wysypki występowały rownież w czasie kiedy był na ścisłej diecie zaczęłam mu powoli wprowadzać zakazane produkty. Wyprosiłem drugie skierowanie do innego alergologa i pani alergolog kazała dawać wszystko bo wysypki nie sa bardzo duze i tylko w niektórych miejscach, a w międzyczasie zrobimy my badania.
Teraz mój mały je wszystko co możliwe. Zajada sie jajecznica, parówkami, białym serem, uwielbia pomidorowa na cielęcinę zabarwiona jogurtem....
A niedawno okazało sie ze wszystkie testy wyszły negatywnie.
Mój synuś jest straszna gaduła. Próbuje powtarzać wszystko co nowego usłyszy. Jak kiedyś pokazałam mu obrazek pingwina i wypowiedziałam słowo pingwin to przez 10 minut tarzał sie ze śmiechu i próbował powtarzać pimpin. Duzo rzeczy nazywa tak samo i po swojemu. Ja jestem z nim na codzień wiec dokładnie rozumiem o co mu chodzi.. Mówi mama, tata, baba, dziadzia, dzidzia, psi (psy), ko (kot) kanka (hanka, tukan), banban (np. bębenek, banan, bałwan), ga (zegar), koko (kura, ptaszek, gołąb), gongon (ogon), brrrrr (wszystko co jeździ), kaka (kaczka, kasza, mleko), bamba (bułka), siasio (ciastko), mimi ( misio) i wiele innych, właściwie jak to w tym wieku to sie bardzo szybko zmienia, co chwila cos nowego dochodzi. Jeszcze niedawno na psy mówił hoho, a teraz juz psi.

Powiedzcie mi jaki numer buta noszą wasze dzieci? Bo ja ostatnio doznałam szoku jak w 5miesiący mojemu dziecku noga urosła o 4 numery. Teraz ma 25. Wazy 14kg. A ubranka nosi 98, niektóre 92 jeszcze tez sa dobre.
Nie jest gruby, ale pediatra powiedziała, ze jedt okazałym chłopcem jak na swój wiek.
A dodam tylko, ze jest wcześniakiem.
Jak to jest u waszych pociech?
 
Nika, z testow z krwi wyszla alergia na jajka (zoltko i bialko) i na mleko. Jeszcze nie probowalam mu podawac tych produktow.
Olek nosi danielki 21, emelki 22 ale zaczynaja byc male. Wazy 13 kg a ubranka nosi 86/92.
Moj urodzil sie 2 dni po terminie, wazyl 4770 i mial 62 cm :) Gigant ;)
 
Witam
Duże Wasze dzieciaczki. Mój to raczej średni jeśli chodzi o wzrost i szczuplutki. Książki "czita" od kilku miesięcy. Bierze jakąś i na kolana się wpycha by Mu poczytać. Waży koło 10kg a bucik ma 21. Z mową szalejemy bo ziaba/dziaba jest od kilku miesięcy, teraz stara się powiedzieć dzień dobry, na lego mówi lebo, na brata woła Pipi lub Piti. Całą księgę dźwięków już od ponad 2 miesięcy czyta i tylko gołąb z mewą się myli. Z jedzeniiem też nie możemy narzekać tylko uparciuch straszny. Siam i nie ma dyskusji. Zupą jeszcze się da pokarmić choć to zależy od humoru ale jogurt absolutnie siam jem, kanapkę rano na 5mm kostki kroimy i też sam. Lubi "budować" z lego duplo. Idzie się już z Nim pobawić bo jak coś pokarzę to naśladuje, typu zbudowałam plac zabaw z duplo a drabina straży pożarnej robiła za zjeżdzalnię to brał ludziki i wchodził na górę po schodkach obok i ziuuum. Udawanie jedzenia, gotowania ma opanowane bo jednak starsze rodzeństwo robi swoje.
No to trochę się pochwaliłam :zawstydzona/y:
 
reklama
Do góry