reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak walczyć z ciemieniuszką!?

Ja stosowalam zwykła oliwke i nie pomogło wyczesywanie,tylko tak jak u poprzdniczki gdy maly byl przy piersi to lekko zdrapywalam, oczywiscie jak bylo mocno przy skorze to jeszcze smarowalam przez pare dni..i potem lekko zdrapywalam i nie ma śladu:)
 
reklama
Ja mojemu Olkowi smarowalam glowke oliwka zostawialam ja na jakies dwie godzinki i potem delikatnie usuwalam.Wymaga troche cierpliwosci,ale jest do pokonania.Pozdrawiam Ciebie i twoja corcie-Gosia.
 
No właśnie chodzi o ciemieniuszkę czy o ciemiączko:confused: to dwie całkiem inne sprawy:tak: z ciemieniączkiem nie robisz nic, samo się zrośnie a ciemieniuszkę tak jak dziewczyny piszą oliwka i wyczesywanie, jest też preparat nazywa się Olejuszka firma Skarb Matki
 
ja na ciemieniuszke zamiast oliwki polecam parafine bardziej sie sprawdza:) choc u nas nie obylo sie bez masci robionej.
albo tak jak dziewczyny polecaja Olejuszka:) no i duzo wyczesywac.. u nas na mokro nie chcialo sie wyczesac jednak nastepnego dnia rano pieknie schodzila:) i bron boze nie zdrapuj:)
 
Dziewczyny, po kąpieli można dodatkowo użyć szczotki do czesania niemowląt, najlepiej z naturalnym włosiem. W sytuacji, kiedy ciemieniucha jest bardziej nasilona, kiedy pojawiają się łuski w dużej ilości, tworząc strupy koloru żółtego lub brązowego, trzeba zastosować specjalne szampony lub maści. Rozwojowi ciemieniuchy sprzyja pocenie się główki dziecka. Należy zadbać o bawełniane czapeczki, umożliwiające dostęp powietrza do skóry głowy.


Reprezentuję markę Lovela. W przypadku pytań, chętnie pomogę.
 
U mnie też jest problem z ciemieniuchą, nie sa to ani łuski, niema strupków tylko po prostu skóra sypie się jej jak cholęder... walczę już 2 tygodnie i nie widzę poprawy, skóra nadal jest popękana i łuszczy się niemiłosiernie, codziennie smaruję ją na 2 godziny oliwką, potem kąpiel i wyczesywanie grzebieniem, w ciągu dnia też z 2 razy wyczesuje ale ciemieniucha nie chce zniknąć, ma już nawet na czole i uszach:( Mała ma strasznie długie i gęste włoski, kąpie ją w płynie Hipp i do tegi myję tym żelem do mycia ciała i włosków, nie wiem już co mam robić:( Dodam że mała ma skaze białkową, walczyłyśmy z wysypka ale teraz już jest dobrze, jest na bebilonie pepti i została nam tylko ta straszna ciemieniucha:( Pomocy:(
 
Witam:)
Właśnie poszukuje tego wątku,no i ja nie moge zwalczyc tej ciemięciuchy,wyczesuje,smaruje oliwką nawet zdrapywałam troche pazurkiem:( no i ndalej jest:( moja ma takie żółte łuski i strupki na główce:( cholera jak się tego pozbyc??????
 
reklama
Kochane, nic prostszego... Najlepiej poprosić pediatrę o maść cholesterolową, wyrobić w Aptece za jedyne 5 zł, wykąpać maleństwo, nałożyć dość grubo i na godzinkę lub dwie nałożyć czapeczkę. Potem zdjąć, zetrzeć wilgotną pieluszką/wyczesać i po sprawie.
 
Do góry