reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak walczyć z ciemieniuszką!?

Witam, spróbuj myć główkę szamponem z serii EMOLIUM, mojemu synkowi pomogło, kosztuje około 22 zł, ale jest bardzo dobry i wydajny.
 
reklama
polecam zwykła oliwkę bambino i mięciutka szczoteczkę dla niemowląt i codzienne smarowanie i wyczesywanie.Są też preparat w aptekach przeznaczone do tego. BARDZO WAŻNE NIE WOLNO TYCH PŁATKÓW, KTÓRE ODCHODZĄ ZDRAPYWAĆ !
pozdrawiam :)
 
u nas ani oliwka ani olejuszka nie skutkują, mały ma aż skorupę na głowie :/ Wyczesuję delikatnie 2 x dziennie, zauważyłam, że po czesaniu skóra jest mocno czerwona :( A naprawdę delikatnie to robię.
 
u nas ani oliwka ani olejuszka nie skutkują, mały ma aż skorupę na głowie :/ Wyczesuję delikatnie 2 x dziennie, zauważyłam, że po czesaniu skóra jest mocno czerwona :( A naprawdę delikatnie to robię.
spróbuj maść bepanthen, nam pomogła smarowałam na noc i z rana taką grubszą warstwe. Nam bardzo pomogło, po paru dniach nie było śladu po ciemieniuszce
 
Nam też żadne oliwki nie pomagały więc wybraliśmy się do lekarza który przepisał nam na recepte maść baneocin.Minęły dwa dni i ciemieniucha zniknęła polecam
 
Witam, wróciłam do wątku dla maluszków bo moja córcia nadal ma ciemieniuche , za kazdym razem wyczesuje , najpierw oliwka i wraca po jakimś czasie . w przedszkolu były badania odnośnie wszy i pielęgniarka poradziła masłem potraktowac ciemieniuchę, próbowałyście może ?
 
my tez mieliśmy duży problem z ciemieniuchą, polecam emulsje do suchej i bardzo suchej skóry z seri emolium, codzienie po razy smarować i wyczesywać, mi lekarka poleciła wyczesywac delikatnie średnio miękką szczoteczką do zębów, bo te dla maluszków są czassem za miękkie . Mnie również oliwka nie pomogła.
A i mnie jeszcze lekarz neonatolog powiedział, żeby jeść jak najmniej mleka w czystej postaci, lepsze są jogurty niż mleko, bo od tego ciemieniucha też robi sie większa
 
reklama
ja natomiast zwykla oliwke,trwalo to ok 2-3 dni ale po troszeczku rozczesywalam,jak bylo wystarczajaco naoliwione to nawet pozwoilam sobie paznokcie troche sciagnac bo mialaam za miekka szczotke do wlosow
 
Do góry