reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak walczyć z ciemieniuszką!?

Ja do tej pory po myciu główki smaruję ja oliwką i czesze szczoteczka, do tej pory Antos nie miał ciemieniuszki!
 
reklama
u mojego pojawila sie niedawno ale wyglada jak łupież bo walcze od samego poczatku; szczotka mi nic nie da bo on włochaty wiec czesze grzebieniem dla dzieci;
 
Ja ciemieniuche smarowałam oliwką pół godziny(te pół godziny jest wazne ,żeby ciemieniucha sie rozmiękła) przed kapielą ,i potem juz w wodzie myłam główkę mydłem ,tak porzadnie po ciemieniszce i i troszkę wacikiem przecierałam i potem jeszcze ręczniekm podczas wycierana .Bardzo ładnie zeszło i po dwóch takich zabiegach miałam spokój
 
jesli moge ci poradzic to przed kąpielą natrzyj dzieciątko oliwką i zostaw tak na kilka minut a pózniej dobrze umyj skóre, spróbuj wyszczotkowac, pomaga smarowanie miejsc ze srupkami linomagiem , pozdrawiam
 
Witam! Nasza walka z ciemieniucha trwa nadal:) Sodka posmarowalam ciemieniuche tylko raz linomagiem i wole go nie stosowac, bo pozniej mialam spory problem ze zmywaniem go z glowki Natalki. Stosujemy Olejuszke, jak narazie efekty sa coraz lepsze. Problem jest niestety z tym, ze wacik musi byc podtrzymywany przez czapke nooo i wtedy zaczyna sie horror, bo moja dzidia nie lubi czapeczek. Placze i targa czapke za troczki, wiec watka co jakis czas zwyczajnie sie zsuwa....dlatego tez na calkowite znikniecie ciemieniuchy musimy jeszcze poczekac. POZDRAWIAM.
 
Ja żadnej czaki nie zakładałam ,poprostu smarowałam a po około pół godziny ją kapałam i porządnie mydłem i wacikiem wymywałam ciemieniuche i jeszcze recznikiem tak porzadnie wycierałam
 
Ja tez zadnej czapki nie zakladalam.Na godzine przed kapiela smarowalam zwykla oliwka glowe w miejscu wystepowania ciemnieniuchy i po kapieli przez kilka minut wyczesywalam miekka szczotka.Po kilku dniach nie bylo juz sladu.
 
Ja uzywam olejuszki i pisze na niej, ze musi byc na glowce dziecka przez 24 godziny...a czapeczka jest raczej niezbedna, bo wacik musi byc jakos przytrzymywany. najlepiej chyba bylo by gdyby glos zabraly mamuśki uzywajace olejuszki:) tez uzywalyscie ja w sposob podany na opakowaniu???
 
Witam,

ANITA84 przypuszczam,że po tym linomagu miałaś tak wesoło jak ja po tym maśle....:tak: Walcz dalej na pewno wygrasz!:-)

Pozdrawiam
 
reklama
Witam. M.P dokladnie tak. Jak przypominam sobie ten linomag i wymywanie go to az mnie skreca :D Pewnie ty masz podobne wspomnienia z maselkiem. Juz zadna masc nie wyladuje na glowce mojej Natusi. Pozdrawiam!!!!!
 
Do góry