reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nierowna glowka

volka ale odnośnie czego to napisałaś ?? odnośnie kasku ???

zdecydowanie Norbert sie nie męczył :-) kask mu nie przeszkadzał.
Nasza terapia trwała 4 miesiące asymetria wyrównała się do zera.

To nie jest popadanie ze skrajności w skrajność. Skrajnością byłoby to co chciano zrobić w klinice w Warszawie czyli prostować to operacyjnie!! Jak widać są inne metody mnie inwazyjne ;-) bezpieczniejsze :-)

Cieszę się, ze zainteresowanie tematem plagiocefali wzrasta i sami rodzice zaczynają się tym interesować, sprawdzać, poszukiwać pomocy.
 
reklama
Wiesz moja córcia jest wcześniakiem i bardzo długo leżała w inkubatorze a tam wiadomo ratowali życie a nie wygląd czy kształt głóewki.Po powroccie do domu zauważyłam że lewa strona główki jest płaska .Znalazłam na to sposób.Kładłam małą na prawy boczek i z tyłu pod plecki kładłam zwinięty w rulon koc.,tak,żeby nie mogła przekręcić się na drugi boczek i wiesz z początku było jej ciężko się przyzwyczaić do tej pozycji ale potem było normalnie.Główka się ukształtowała i teraz jest bardzo foremna
Witam
Mam pytanie odnośnie spłaszczonej główki, bo mam ten sam problem z 4 miesięczną córeczką. Konkretnie chodzi mi o czoło. Moja Julcia ma wysunięte do przodu czoło z jednej strony. Czy to się samo wyrówna? Czy miała pani problem z czołem u swojego dziecka?
 
Hmmm... U nas było podobnie, Mała upodobała sobie jedną stronę, za nic nie chciała leżeć na drugim boku...Efektem było to, że miała płaską główkę z jednej strony. I nam właśnie i lekarze, i nasz znajomy fizjoterapeuta mówili że jak nie chce to żeby nie zmuszać, bo to nie lalka, widocznie tak jej najwygodniej, a jak zacznie siadać, póxniej raczkować, itd. to główka nabierze odpowiedniego kształtu. I tak się stało.
 
U nas tez głowka była płaska i sie troche bałam,natomiast w wieku 7miesiecy mała zaczeła siedziec i głowka zaczeła zmieniac kształt.Dzis jest pieknie zaokraglona.Co do spania to tez układała głowke w jedna strone,ja na to miałam taki sposob,kładłam ja w łozeczku i na naszym łozku w dwie strony.Raz głowka do wezgłowia łozka a raz głowka do nog łozka.Poniewaz łozka sa przy scianie a poblicznosc z jednej strony to mała chcac nie chcac była ciekawa co sie dzieje i patrzyła zawsze za nami czyli kreciła głowka w obie strony.
A duże było to splaszczenie
 
Do góry