reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nierowna glowka

moniaIcolinek

wrzesień 2007
Dołączył(a)
28 Grudzień 2007
Postów
101
Miasto
LONDYN
witam!mam pytanie czy macie jakies sposoby na to zeby dziecko spalo na tej stronie na ktorej potrzeba?wiem ze moze to glupie ale ja mam z tym problem moj synus ma 5msc i zjednej strony bardziej splaszczona glowke poniewaz od urodzenia upodobal sobie jedna strone i ciagle sie na nia przekreca probowalam podkladac mu poduszke to robil sobie przemeblowanie bo jest silny i potrafi przesunac poduszke probowalam cos ciezszego to wtulal w to cala twarz i balam sie ze sie udusi.bede wdzieczna za rady!
 
reklama
Wiesz moja córcia jest wcześniakiem i bardzo długo leżała w inkubatorze a tam wiadomo ratowali życie a nie wygląd czy kształt głóewki.Po powroccie do domu zauważyłam że lewa strona główki jest płaska .Znalazłam na to sposób.Kładłam małą na prawy boczek i z tyłu pod plecki kładłam zwinięty w rulon koc.,tak,żeby nie mogła przekręcić się na drugi boczek i wiesz z początku było jej ciężko się przyzwyczaić do tej pozycji ale potem było normalnie.Główka się ukształtowała i teraz jest bardzo foremna
 
wydaje mi się, że są takie specjalne podkładki do spania - ale nie próbowałam, moja mała sypia różnie, chociaż ostatnio zauważyłam, że ma placek z tyłu ;(
 
Witam!
No ja mam potobny problem, tylko ze mój maluszek, nie ma problemu ze spaniem w tym kierunku co go obruce, wystarczy ze podłoze mu pieluszke z jednej strony i głowy juz nie odwroci, ale martwi mnie to ze ta glowka chyba sie nie poprawia, trzeba cierpliwoci?? czy to sie unormuje??
 
To dosyć duże dziecko i może być problem,ale najlepiej coś podkładać z drugiej strony.Najlepiej jednak iść do chirurga,żeby stwierdził co to jest,może zlecić masarze.Moja 5 letnia córeczka ma asymetrie twarzy od urodzenia,też sie układała jak jej wygodnie,ale z tym nie można nic zrobić.
 
Witam!
No ja mam potobny problem, tylko ze mój maluszek, nie ma problemu ze spaniem w tym kierunku co go obruce, wystarczy ze podłoze mu pieluszke z jednej strony i głowy juz nie odwroci, ale martwi mnie to ze ta glowka chyba sie nie poprawia, trzeba cierpliwoci?? czy to sie unormuje??
 
witam!mam pytanie czy macie jakies sposoby na to zeby dziecko spalo na tej stronie na ktorej potrzeba?wiem ze moze to glupie ale ja mam z tym problem moj synus ma 5msc i zjednej strony bardziej splaszczona glowke poniewaz od urodzenia upodobal sobie jedna strone i ciagle sie na nia przekreca probowalam podkladac mu poduszke to robil sobie przemeblowanie bo jest silny i potrafi przesunac poduszke probowalam cos ciezszego to wtulal w to cala twarz i balam sie ze sie udusi.bede wdzieczna za rady!

a z której strony ma lampke w nocy i z które podchodzicie do niego, przestawcie łóżeczko tak aby odwracał tą nie spłaszczona stronę główki do świtła i do Was. Po pewnym czasie zauważycie efekty. Ja tak miałam z moim małym ale zauważyłam to wcześniej i mały po tej zmianie spi na obu stronach .Powodzenia
 
tego tez juz probowalismy ma i lampke i telewizor i nas i nadal woli gola sciane:-(juz nie wiem co z nim robic bo on juz jest coraz madrzejszy i nie da sie oszukac
 
reklama
Monialcolinek , mojej kolezanki synus mial bardzo splaszczona glowke i tez nie chcial spac na drugim boczku wiec ona wpladla na pomysl zeby klasc go spac na brzuszku i pomoglo.
 
Do góry