reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

odzwyczajanie od pieluchy

Moja córka dzięki pieluszkom wielorazowym przestała robić kupkę do pieluchy jak miała 18miesięcy. Sama szła na nocniczek jak czuła że chce jej się kupkę. Z siku bywało różnie. W okolicach drugich urodzin sama chodziła na nocnik siku i pieluchę wielo zakładałam jej już tylko na noc. Wysadzana od 12miesiąca. Z synkiem już zaczęłam wysadzanie :)

jnk77 ja też chodziłam z Zuzą na siku i mnie podpatrywała. Może to ma jakieś znaczenie w szybkim odpieluchowaniu :) Dzieci przecież uczą sie podpatrujac dorosłych.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Napewno przed podaniem nocniczka warto dzieciątko zabierać ze sobą do toalety i mówić o tym co teraz się będzie robić u mojej córci to zadziałało szybciutko .I prawdą jest ,że dzieci naśladują większość rzeczy ,które robimy
 
Mój mały tez w takim wieku nie chciał siadac. Nocnik był dobry jako zabawa. Siadał i wstawał z prędkością światła. Nocnik miał kupiony jakoś w okolicach 9 m-ca zycia. Nie chciał na niego robic i juz a do WC zawsze ze mna chodził. Ponadto w dzien uzywaliśmy tetrówek a na dalsze wyjscia czy nocki pampersa. I co i guzik. Nie chciał i juz. Duzo mówił ale ze zrobił kupsko nie zasygnalizował i chodził w tym do momentu az to odkryłam ;/ Ostatnio dokładnie 8 lipca z głupoty chciałam sprawdzic jak sie sprawa ma i powiem Wam ze zdjęcie pieluchy pomogło. Pierwszy dzien wołał w momencie robienia siku wiec nic w nocniku nie bylo. Na drugi dzien wołał pięknie siku i wszystko do nocnika poszło z tym że kupki jeszcze poszły w majtki. Trzeci dzien wszystko w nicniku dziecko i majtki suche :szok: Potrafi juz w piżamie byc i w pampku na noc a wołac ze chce siku czy kupe :) Nocny pampek zsikany w 30 % wiec pewnie bedzie coraz lepiej bo na drzemke [około 3-4 godzinna] zakładam tetre która i tak jest sucha. Sama nie wiem jak sie to stało!!! Pewnie dlatego ze nie robiłam nic na siłe. Poważnie z synem pogadałam :-D ze obrazeczki na majtkach nie lubia byc mokre, ze jest duzy chłopak z niego i ma takie majtki jak tatuś ze wszyscy robia do duzego nocnika [wc] i ze dorotka [sasiadka 10 m-cy starsza] tez robi do nocniczka. Młody wziął sobie to chyba do serca i na prawde szok!! :-D takze nic na siłe. Jesli dziecko chce próbowac to OK tak jak mój wołał, sikał ale sie starał. Ale jak dzieciaka parzy w pupsko nocnik to lepiej odczekac zanim dojdzie jeszcze do wiekszego znienawidzenia małej toalety przez przymusy....
 
Ja zaczelam sadzac na nocnik od 6 mies. zycia by oswoic z nocnikem. Czesto robil siku jak siedzial na nim i kupke udawlo sie czasami. Jak mial juz z 15 mies mowil "kaku" i od tamtej pory robi i wola ze chce mu sie kupke 3 razy tylko sie zdazylo ze nie zdazyl. Z siusiu jest wiekszy problem bo nie ma kontroli nad tym i zalatwia sie bardzo czesto (wlasciwie co 30 minut), czsami mowi a czasami nie ,wiec nosi pieluche. Niedlugo zaczne go uczyc i zobaczymy jak bedzie.

Czy za wczesnie na nauke jest na nauke jak ma 8 mies....nie wiem, kazdy ma inne zdanie a moje jest takie ze nie jest za wczesnie. Teraz w dzisiejszych czasach mowi sie ze od18 mies czy 2 lat mozna nauczyc bo wtedy wie ze robi siku. Moze i tak , dziecko jest bardziej swiadome- ale! jest to ale, jak mysmy byli mali i byle normalne pieluchy nasze mamy nauczyly nas szybko pokazywac ze chce nam sie siku. Mnie mama nauczyla jak mialam 10 czy 11 mies i sygnalizowalam ze mi sie chce- skad wiedzialam? a jednak dzieci wiedza. Z moim kuzynem bylo dokladnie tak samo szybko sie nauczyl.
Gdzies nawet kiedys czytalam ze male dzieci tez wiedza ze chca siusiu- na ile to jest udowodnione nie mam pojecia. Pisalo tam ze jak poznaje sie wlasnego niemowlaka moza tez po jego zachowaniu wyczytac kiedy chce np. jednej pan maluszek lekko zawsze zaplakal we wiadomy sposob i zaraz potem robil siku. Wiadomo to sa badania i ile jest naukowcow tyle jest zdan.

Co do efektu odwrotnego ze dziecko po sadzaniu wczesnie na nocnik nie lubi go potem, znam wlasnie inne przypadki, dziecko bylo sadzane pozno i balo sie go bo nie wiedzialo co to jest i nie chcialo na nim siedziec i uciekalo.

Jestem za przyzwyczajaniem do nocnika ale bez przesady, czasami nie ma co dziecka stresowac bo sa tez takie przypadki jak dziecko zaczyna robic kupke leca na zlamanie karku by posadzic go na topku. WIadomo wszystko z umiarem i trzeba troszke wyposrodkowac miedzy zaleceniami jaie byly kiedys a jakie sa dzis.
 
Ostatnia edycja:
Ja swojego Małego wysadzam na nocnik od ok 6 m-ca. Na razie jest to na wyczucie tzn po spaniu, czasami ot tak, jak widzę, że będzie kupa. Nie zawsze w nocniczku coś się znajdzie ale nic na siłę. Marcin nie boi się nocnika i o to chodzi. Mam nadzieję, że niedługo będzie wołał, że chce siku ;-)
 
Moja Mała ma 15 miesięcy i widzę , że dopiero teraz zaczyna się odpowiedni etap na nocnik. Chodzi ze mną do toalety i obserwuję, mówi siisiii i chętnie siada na nocnik. Jak chodzi bez pieluchy to zauważa kiedy sika więc wydaje mi się że już ma tą swiadomość i można śmiało zaczynać. Rodziców którzy bardzo wcześnie sadzają na nocnik bardzo podziwiam za wytrwałość i cierpliwość której ja niestety nie mam :)
 
reklama
A ja chciałam powiedzieć, że moja Ł na pieluszkach wielo. 3 tygodnie temu zaczęliśmy wysadzanie na ubikację i od tego czasu były tylko dwie wpadki z kupką, poza tym błyskawicznie załapała o co chodzi, na spacerku nie sika, tylko przychodzimy do domu z suchą pieluszką i od razu ją wysadzam, drzemki w dzień też suche, super, mało teraz zużywamy pieluszek
 
Do góry