reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zmiany Na Skorze

Aga J

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
20 Kwiecień 2005
Postów
62
Witajcie!

Od kilku dni mam problem ze skórą mojej Natalki. Cały czas używamy jednych kosmetyków Nivea - płyn do kąpieli, oliwka / balsam oliwkowy, krem pielęgnacyjny. Co pewien czas dostawała na skórze szczególnie raczek i nóżek takie zmienione place, w dodatku bardzo szorskie. Dotychczas udawało mi się to zaleczyć takim robionym kremem. Ale tym razem nic nie pomaga - szorskie miejsca pojawiły się na brzuszku i pleckach.

Może ktoś miał podobny problem? Czy ktoś może mi coś poradzić? Może to od kosmetyków Nivea?A Wy jakich używacie?

Pediatra przedostatnio uważała, że to od mleka Bebilon. Teraz używam Bebiko, ale tylko wieczorem do robienia kaszki. Tak mała jest na cycu.

Pozdrawiam
Aga J - mama Natalki (ur.09.09.2004)
 
reklama
mojej Kindze zaczeło sie cos takiego robić i lekarka powiedziała że to skaza białkowa ;( no i w sumie niestety jak zjem troche białkowych produktów to właśnie brzuszek plecki i kończyny ma właśnie takimi czerwonymi szorstkimi plackami obrzucone.mam nadzieje że u was to jakies uczulenie czy ew.alergia kontaktowa,którą łatwiej wyeliminować.Ale może przez kilka dni, spróbuj ograniczyc wszystko co jest pochodną białka zwierzecego (jajka i ryby również).Jak to nic nie da, to zmień kosmetyki,moze myj tylko mydłem(nivea podobno wysusza,może kup oilatum-dla alergików) a nacieraj ciekła parafinka -ona raczej wogóle nie uczula,lub oliwa z oliwek.Zobaczysz po kilku dniach czy coś to dało,pozdrawiam i powodzenia
 
Moja mała jak miała coś takiego to była egzema, czyli spowodowane jest środkami chemicznymi , mydłem, balsamem, oliwką, albo proszkiem do prania.
Najlepiej skontaktuj się z pediatrą i niech ona stwierdzi. Moja mała ma uczulenie na wszystkie balsamy i oliwki używamy tylko jednego balsamu który jest na receptę.Nic innego.
 
Stosuje nivea i nie mam problemow, ale to faktycznie moze byc od mleka. Moja mala miala uczulenie na bebilon pepti i miala cala twarz i okolice w drobnych malych suchych krostkach, zmienilismy mleko i pomoglo.
 
moj maly tez ma klopoty ze skorka, ale masci sterydowe to nie najlepsze wyjscie. wiem, ze to bardzo duzo kosztuje, ale jest krem zastepujacy sterydy, a bardzo skuteczny - Elidel. chyba niestety warto wydac na niego pieniazki - mala tubka to ok.100zl, ale po co faszerowac dziecko takimi silnymi srodkami?

a buzke mu teraz smaruje kremem Cutibaza z apteki, bez recepty, ok.8zl za tubke, lub starym dobrym Bambino. Nivea chyab rzeczywiscie moze uczulac, bo wwczesniej takze stosowalam kosmetki z tej serii. coz, warto wyprobowac czasem cos innego, zeby sie maluch nie meczyl
 
W żdnym wypadku nie sterydy!!! Mój mały to alergik, podobnie jak tw maluch reaguje na wiele czynników, min na mleko i kosmetyki. U twojego też wygląda na alergię, a na co to najlepiej przekonać się drogą eliminacji. Na Twoim miejscu najpierw radziłabym zrezygnować z kosmetyków Nivea. Mój mały po jednorazowym umyciu główki szamponem Nivea dostał potwornego uczulenia, zrobiło mu się coś przypominającego ciemieniuchę, tylko, że na całej główce i w bardziej nasilone. Nie mogłam się tego pozbyć dobre dwa mieisiące! Pediatra poradziła, aby główkę myć samą wodą i pomogło!!! Podobnie z pozostałymi kosmetykami, radzę, jak dragonfly wcześniej, sięgnąć po serię Oilatum i zrezygnować z oliwki. Do kremowania zmienionej skórki Diprobase w kremie, a w żadnym razie nie maści sterydowe!!! Mi również sugerowała peditra użycie sterydów ale się uparłam i nie wykupiłam recepty! I dobrze zrobiłam! Teraz małemu zeszły już zmiany z główki i twarzy, zostały tylko nóżki, ale i z tym sobie poradzimy (smarując tylko Diprobase). A jeśli Twój maluch nadal będzie miał te zmiany, to to pewnie alergia pokarmowa, najprawdopodobniej na mleko. Czy karmiąc malucha piersią jesz produkty mleczne lub cokolwiek, do czego produkcji użyto mleko? Zrezygnuj! Powinno pomóc, a jeśli nie to najlepiej skonsultuj się z lekarzem. Powodzenia!
 
Witam!

Ten problem pojawiał się już nie raz, ale chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej od mam z doświadczeniem.

Natalka ma prawie 11 miesięcy i od ponad pół roku pojawiały się u niej co jakiś czas szorstkie place (szczególnie na łokciach i nóżkach).Raz było dobrze i znów się pojawiały. Obecnie lekarka zaleciła nam kąpać małą w Oilatum - emulsja. Mała ma bardzo suchą skórę, jak ją rozbieram do kąpania jest prawie cała biała. Dodatkowo ostatnio pojawiły się maleńkie krostki na policzkach i nie wiem czy to od serków (uwielbia Bakusie, a jak Dononki to muszą byc 2!) czy może potóweczki (przy tych temperaturach nie trudno o nie) czy może jeszcze cos innego.

Mam jeszcze jedno pytanko - czy oliwkujecie swoje dzieci? Bo nam już lekarka nie kazała.
Kiedy może być poprawa po kąpieli w Oilatum?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
opis raczej alergicznej skorki, ale ja fachowcem nie jestem. moja pani doktor na pewno powiedzialaby, ze to skaza bialkowa..

rowneiz kapalam malego w oilatum, ale zeby to dalo jakies rewelacyjne efekty nie powiem. skorke nadal mial sucha i po prostu po jakims czasie wymienilam oilatum na nivea plyn do kapieli z oliwka. nie wiem, czy jest lepszy, ale nam pomogl.

a co do oliwki ja jej uzywam na glowke, szyje i pod paszki, ale pediatra stwierdzila, ze dla dziecka z sucha skora to najgorszy mozliwy wynalazek. oliwka pomaga tylko chwilowo, a ze zawiera duzo wody jest malo skuteczna. lepsze sa podobno kremy.

buzie malemu smarowalam citibaze (nie pamietam, jak sie to pisze, ale cos takiego).

teraz uzywamy nivea do calego ciala, oliwki na jak wspomnialam, a do kapieli tylko wody. no i mydla lub szamponu :) nie jestem zwolenniczka nadmiernej ilosci kosmetykow, szkoda obciazac mloda skore.
 
witam polecam jednak oilatum płyn do kapieli tak jak uzywasz i dodatkowo kup z tej samej serii krem nawilzajacy. Jest swietny. Uzywałam leczniczo a teraz tylko juz doraznie. Dla całęgo ciałka to moze nie wychodzi cenowo korzystnie bo to mała tubka ale jak wyleczysz to nie bedziesz musiala długo kupowac.Spróbuj mozesz stosowac 3x dziennie az skończysz tubke. Juz po jednym dniu powinnas widziec róznice.Sama mialałam problemy z cera po porodzie swedziała mnie po kazdym myciu i tez mi pomogło. A na krosty ELOCOM stosujesz na noc i rano ani sladu po krostach. Juz gdzies o tym pisałam ale jestes zakochana slepo w tych dwóch rzeczach bo sa skuteczne. Mam nadzieje ze Tobie tez pomoga i bedziesz zadowolona. Sa teraz próbki Oilatuma w aptekach ( dostałam ostatnio ) moze wez na próbe . Jak zauwazysz róznice to kup.
 
reklama
Witaj moj synek tez mial klopoty ze skora po uzyciu plynu oilatum przeszly mu calkowicie. Na poczatku dodawalam do kazdej kapieli tak przez 4-5 dni pozniej juz tylko co jakis czas. Polecam jak najbardziej. Cialo maluszka smaruje balsamem nie oliwka. Pozdrowienia Kacha i Kubus
 
Do góry