reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Fotelik 9-18kg dla 6 miesięcznego dziecka

Dołączył(a)
15 Kwiecień 2014
Postów
1
Witam, przeczytałam chyba setki opinii o fotelikach i chyba żadna nie przekonała mnie do ostatecznego wyboru dlatego bardzo liczę na Waszą pomoc ;)
Mój synek skończył 6 miesięcy i waży 10 kg, jest dość długi i szczupły i już jakiś czas temu wyrósł z fotelika 0-9kg.
Nie siedzi jeszcze sam, o jego trzymanie główki też nie jestem jeszcze pewna. Wiem że najlepszy byłby fotelik montowany tyłem do kierunku jazdy ale nasz samochód jest z tych kompaktowych i taki raczej się nie zmieści.
Zależy mi przede wszystkim na tym żeby fotelik odchylał się do jak najbardziej leżącej pozycji (w bezpiecznych granicach) ponieważ synek lubi spać w samochodzie, ale żeby też siedział/leżał w nim stabilnie, żeby nie latała mu główka itp.
Kwota jaką mogę przeznaczyć to do ok. 600 zł.
Dodam jeszcze że jeździmy raczej tylko po małym mieście, ale czasami jedziemy w 3-4 godzinną podróż więc wygoda też jest ważna.

Brałam pod uwagę:
- Romer King Plus ale czytałam że stopień odchylenia do tyłu jest za mały
- Maxi Cosi Priori XP ale na razie dyskwalifikuje go brak zagłówka
- Chicco X-Pace - słabo wypada w testach bezpieczeństwa.
 
reklama
my mieliśmy właśnie maxi cosi priori xp i zarówno my jak i młody byliśmy zadowoleni, zostawiłam go i młoda też będzie w nim jeździć :tak:
 
Kurcze 6 miesięczniak co jeszcze nie siedzi i słabo trzyma głowę jest trochę za mały do standardowego fotelika 9-18 montowanego przodem.
Bałabym się, że podczas hamowania dziecko uszkodzi sobie kręgosłup szyjny...
może jednak warto przymierzyć któryś z montowanych tyłem rwf albo tych z kategorii 0-18kg?np maxi cosi miofix
 
Mam romer britax king i ma 3 stopniową regulację. Małą przeniosła dopiero jak miała 10mies. i od razu pokochała. Wygodny. Jak zasypia to jedną ręką ustawiam pozycję leżąco i jest super:) Niestety nie wiem jak w przypadku główki tak małego dziecka będzie się sprawdzał:/
 
mamy maxi cosi priori xp, zakupiłam osobno zagłówek na allegro i nie mam problemu :) mała uwielbia w nim jezdzić czego nie mogłam powiedzieć przy foteliku 0-13 kg
 
No tak tylko dziecko autorki ma 6 m-cy! to jest za mało na przodem do kierunku jazdy, żaden zagłówek tu nie pomoże bo przy hamowaniu głowa leci do przodu a u takiego malucha może się to skończyć uszkodzeniem kręgosłupa szyjnego.
ja bym się przyjrzała tym fotelikom z grupy 0-18 one są większe wiec 10kg maluch spokojnie będzie mógł jeździć tyłem do kierunku jazdy, chociaż jeszcze przez parę miesięcy.
 
moje nowe odkrycie - jane exo :) super fotelik wlasnie 9-18 jest ba prawde bardzo bezpieczny powzmacniany, miekki i ma swietne 5 pkt pasy
 
my aktualnie mamy graco coast z którego jesteśmy zadowoleni. Boczne zabezpieczenia i 5 punktowe pasy bezpieczeństwa sprawiają że jest on naprawdę bezpieczny. Dodatkowo posiada regulowane pasy bezpieczeństwa oraz 5 możliwości odchylenia dziecka wraz z możliwością do spania.
 
a co uważacie na temat graco nautilus? znam firmę graco, a teraz ten fotelik jest jeszcze dodatkowo na promocji, przez co jeszcze jest bardziej kuszący ;)
 
reklama
widziałam ten fotelik, posiada naprawdę dobre zabezpieczenia dla dziecka oraz posiada bardzo dużo możliwości regulacji.
 
Do góry