reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jaki kupić fotelik samochodowy ?

reklama
Pomożecie ? Nie wiem jaki wybrać fotelik dla dziecka . Czym się kierować ?Jaki sami macie ?
Wiesz co , ja z żoną kierowaliśmy się bezpieczeństwem dziecka. Nie wyglądem czy kolorem. Najważniejsze , żeby fotelik był stabilny ,nie przechylał się i miał dobre patenty bezpieczeństwa. Kupiliśmy fotelik Jane Exo . I muszę powiedzieć ,że się sprawdza, nie zawiedliśmy się na nim. Ma isofix , system testowania prawidłowego zamocowania nawet z alarmem. No ale najważniejsze -zaawansowany system bezpieczeństwa- ma nowoczesny pneumatyczny tłok -taki system absorbcji energii uderzeń, testowany był nawet na uderzenia boczne. Ma fajny system regulacji napinania szelek przez regulację zagłówka i bezpieczny system napinania podczas uderzenia. Dla mnie ideał bezpieczeństwa. Mam nadzieję ,że jakoś pomogłem:D

no ... a nie piszesz na jaki wiek i wagę szukasz fotelika? exo jest na 9-18 kilo - jak sie nie wstrzeliłem to będzie na przyszłość :happy:
 
Ja mam 3 latkę i mamy Romera Kinga, ale te większe foteliki to one już tak do spania to się nie rozkłądają. Ale nie wiem czy Ci sie opłąca kupowac teraz fotelik w tej grupie 9-18 kg czy nie większy już.
Jak mała była mała mieliśmy maxi cosi cabrio fix (0-13 kg), dla drugiego dzidziusia kupiłam jane strata, bo mam taki wózio.
 
Jestem właśnie po wyborze z tym że kupowałyśmy dla siostry w prezencie bo moje maleństwo jeszcze jeździ w tym początkowym:)
Ale jak będę brać dla siebie to wezmę chyba taki sam jak kupiłyśmy siostrze -Graco Nautilus - bardzo fajny no i wielogrupowy od 9 miesiąca do 12 roku życia, z regulacją położenia. Sporo "rosnie" do góry i ma fajny uchwyt na kubeczek :)
 
Ja z mężem kupiłam fotelik Jane Montecarlo . Moja córeczka już trochę podrosła ,dlatego zdecydowaliśmy się na fotelik od 15-36 kg .Jest on stabilny ,więc nie buja się na boki podczas jazdy .Szerokość boków zagłówka i wysokość jest regulowane. Posiada także regulowaną szerokość oparcia na wysokości pleców . Sprawdza się ,dobry zakup .
 
Ja chciałam też na początku taki uniwersalny do 36kg
ale potem stwierdzilam ze jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego :sorry:
po za tym jak cos sie spsuje przy 10kg dziecku to do 36kg napewno nie wytrzyma.

Po wykładzie na temat bezpieczeństwa bobasa w podróży
zdecydowaliśmy się rownież na ROMERa ;-)
i polecam
 
reklama
Ja Romera nie brałam nawet pod uwagę . Od razu w oko wpadł mi fotelik GRACO NAUTILUS . Wydał się solidny ,wytrzymały .I nie myliłam się .Sprawdza się znakomicie .
 
Do góry