reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jaki kupić fotelik samochodowy ?

reklama
no własnie dziewczyny proszę doradzcie! stoję przed zakupem fotelika dla noworodka i mam olbrzymi problem bo na początku myslalam o takim 0-13 ale jak sie okazało ze są takie 0-18 czy 0-36kg to zaczelam sie nad nimi zastanawiac i teraz juz calkiem zglupialam!


a o co chodzi z bazami do fotelikow?
 
Ostatnia edycja:
jeśli chodzi o fotelik to kierujemy się głównie bezpieczenstwem naszego maleństwa. zatem biorąc pod uwagę testy ADAC to tylko i wyłącznie romer- jak dla mnie:) sporo kosztuje, ale myślę, że warto w niego zainwestować. Poza tym przemawia w moim przypadku to, że można go wpiąć w stelaż naszego wózka który planujemy kupić

karolinaaa- odpowiadajac na twoje pytanie postaram sie wyjasnic to jak najprosciej- jesli cos pomyliłam proszę żeby mnie ktoś poprawił.
wiec mamy dwa rodzaje bazy do fotwlików- isofix i bazy które mocuje sie za pomocą pasów. majac taką baze - jedną lub drugą (to zalezy czy samochód ma system isofx czy nie) wpinasz fotelik jednym kliknieciem i gotoew. nie musisz bawic sie np w przypadku najmniejszego- tzw nosidełka za kazdym razem zeby "obwiązać go pasami no i podczes wypadku szybciej taki fotelik mozna wyjać. Nie traci sie czasu na rozpinanie dziecka z pasów. Jest to o wiele bezpieczniejsze. Mam nadzieję, że odpowiedziałam na twoje pytanie:)
 
My posiadamy Jane Exo i spisuje się świetnie - nie dość, że łatwo go zamontować, to jeszcze jest wygodny - Mała nie krzywi się, kiedy w nim siedzi - a tak było w przypadku fotelika najpierw pożyczanego od znajomych, w ogóle jej nie pasował, co było widać (i słychać). No i jest bezpieczny, a to sprawa priorytetowa.
 

świetna cena i fotelik też ma dobre opinie i w testach bezpieczeństwa 5.

Ja poprzednio miłam maxi cosi cabrio fix, tym razem wybrałam jane stratę, bo zależało mi na wpięciu go bezpośrednio w stelaz wózka, a że ma 5 gwiazdek za bezpieczeństwo nie wahałąm sie go wybrać.
 
My mamy model Nautilus firmy Graco - uważam, że to był dobry wybór - na razie córka ma 10 miesięcy, więc dopiero niedawno zaczęła go użytkować. Fotelik jest do 12 roku życia - wybrałam taki, bo nie chciałam co chwila wydawać pieniędzy na nowy. Nautilus ma pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, boczne wzmocnienie. Można zmieniać w nim wysokość zagłówka i siedziska, jest także wkładka dla noworodków. My mamy odcień Black Stone, jest bodajże jeszcze jeden do wyboru. :)
 
reklama
Z mężem zdecydowaliśmy się na fotelik ,który poleciła nam moja siostra - GRACO COAST . Bardzo komfortowy ,ma miękką wkładkę , zrobiony z dobrych ,wytrzymałych materiałów . Posiada też 5 punktowe pasy bezpieczeństwa . Dla mnie super . Czuję ,że moje dziecko jest w nim bezpieczne .
 
Do góry