reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Montowanie fotelika

Rijanna

Fanka BB :)
Dołączył(a)
27 Styczeń 2014
Postów
239
Drogie Mamusie, w jaki sposób montujecie swoje foteliki samochodowe? Tyłem czy przodem? na czym, na pasach czy na bazach? Czy każdy fotelik montujes ię inaczej czy są jakieś złote zasady?
 
reklama
Wszystko zależy od fotelika i samochodu,czyli najlepiej spytać w trakcie zakupu;]Jeśli się tylko da to bezpieczniej dla dziecka jest tyłem do kierunku jazdy i isofix też daje większe bezpieczeństwo.Czasem są takie spotkania np bezpieczny maluch (organizowane przez firmę maxi cosi która ma foteliki)i tam pokazują jak się montuje fotelik,bardzo fajne warsztaty edukacyjne a nic nie wciskają
 
słyszałam o tych warsztatach maxi cosi, jak beda u mnie to moze się wybiorę, ja nie mam systemu isofix u siebie w aucie :(
 
system isofix daje dużo większe bezpieczeństwo dziecku w foteliku,szkoda że nie masz takiej opcji,ale są podobno bazy które się montuje w samochodach bez systemu isofix chyba easy bazy się nazywają musisz sobie sprawdzić,działają na zasadzie jak isofix,więc warto
 
dzięki, czytalam o tych bazach, jest duzo napisane na stronie wlasnie maxi cosi, no u mnie isofixu nie ma, wymiana auta nie wchodzi w grę, zastanowie się nad tą baza do pozostalych aut
 
a tak na prawde, to duzo daje zeby umiejetnie fotelik przypiac na pasach, trzeba tego juz troszke bardziej pilnowac by pas byl dobrze naciagniety, nie skrecony itp, a jak ma sie baze to klik, i zielone swiatelko sie swieci i mozna jechac, baza to duza wygoda zwlaszcza ja sie duzo podrozuje
 
ja widzę dwie podstawowe zalety w swojej bazie maxi cosi:1
1. montuję fotelik w sekundzie i zawsze wiem, ze jest dobrze zamontowany, bo mi okienko zmienia się na zielone
2. fotelik jest stabilny i nie ma szans by się ruszał np. na boki
 
reklama
dokladnie, fotelik nie ma opcji zeby sie przechylal, jest to bezpieczniejsze i duze ulatwienie bo nie trwa zbyt dlugo, pebbla wsadzam i wyjmuje w kilka sekund i nie martwie sie ze pas zle naciagniety czy cos
 
reklama
Do góry