reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jaki prezent na I Komunię Św.?

Też jestem zwolenniczką raczej skromnych prezentów, ale zawsze trzeba sobie w pierwszej kolejności zadać pytanie czy to co chcemy kupić przyda się dziecku (no chyba że jest to pamiątka). Swojemu synowi, który w tym roku ma komunię kupuję jakiegoś najprostszego laptopa, ale głównie dlatego, że moim zdaniem przyda mu się on do szkoły jako źródło informacji. Moja mama kupuje mu rower, dlatego że w zeszłym roku miał pożyczony i dzień w dzień wyciągał dziadków na przejażdżki. Co do reszty prezentów z góry zaznaczyłam że nic drogiego, najlepiej ciekawe książki i tyle ;-)
 
reklama
U mnie siora sie pyta jaki prezent Madzi,bo ona jest chrzesna, my myslimy nad rowerem
super by byla trampoli,ale w bloku odpada niestety
 
według mnie świetnym pomysłem są książki ze zdjęciami - coś w tym stylu FotoBistro - Home . to w sumie prezent fajny nie tylko na komunię, ale też na chrzciny czy roczek. na komunię mogłabyś przygotować taką fotoksiążkę ze zdjęciami dziewczynki od urodzenia do komunii z jakimiś opisami czy komentarzami :). tylko że to pracochłonny prezent, no ale też pamiątka na całe życie :)
 
Dziękuje za wszystkie sugestie i podpowiedzi.

Ostatecznie zdecydowaliśmy ze kupujemy standardowo (dla nas) rower i według nas to najodpowiedniejszy prezent od chrzestnego i jak się okazało wcale nie należący obecnie do najtańszych...

Moim zdaniem ipady itd to ogromna przesada- po co 8 latkom takie gadżety? Swoją drogą co kupicie im na 18-stkę, skoro z takiej półki zaczynacie, prywatny odrzutowiec? Że o pieniądzach jakie kupujący (np.chrzestny) musi wydać nie wspomnę. A i o tym, że kiedyś o co innego w tym dniu chodziło...
Co do laptopów, ipadów, komórek, tabletów itp. na komunie to zupełna przesada i zgadzam sie w 100% z opinią aga_85 :tak:
Niedługo dzieci na roczek czy 2 urodziny będą dostawały takie prezenty jak tak dalej pójdzie...
 
hmmm,ja mam komunie w tym roku u chrzesniaka i napewno dam pieniadze,ale wlasnie jest ale a raczej ile????
dziewczyny tak zeby nie bylo za malo i za dozo;-)wiec jesli mozecie to pomozcie....Mowicie o prezentach,ale jak wiadomo sa to rozne ceny,np.rower mozna kupic tanszy i drozszy...itd.
Wiecie zeby wlasnie nie bylo,ze potem na 18stke trzeba bedzie naprawde sie wysilic,juz nie mowie o prezencie weselnym:-p
 
My do komunii chrzesniakow R mamy daleko bjeszcze z 2 lata(choc nie wiem czy w ogole beda robic bo do kosciola nie chodza ,ale chrzczeni byli).I na pewno nie bedziemy szalec dostana po pierwsze BIBLIE dla dzieci(nie zapominajmy,ze to w koncu przede wszystkim o Boga chodzi) zegarek i jakas zabawke klocki lego może.Tak do 250-300 zl max za caly prezent.
 
Mój syn Biblię dostał na Chrzest ( i obrazek "srebrny"), Biblia Starego i Nowego Testamentu, więc super prezent, nie jest to Biblia dla dzieci tylko ta "właściwa" że tak powiem... i choć póki co nic z nią nie robi, to uważam ten prezent za bardzo trafiony na taką okazję :tak:. Moi zdaniem możesz śmiało kupować :tak:

Zegarek ja właśnie synowi koleżanki z pracy (do którego idziemy w tym roku) kupiłam i też myślę, że będzie zadowolony. Oni też jakoś specjalnie do kościoła nie chodzą, ale obrazek srebrny kupiłam (z dedykacją) żeby miał od nas na pamiątkę... chciałam piłkę do tego i plecak, ale stanęło na zegarku i cieszę się z tego wyboru
 
My do komunii chrzesniakow R mamy daleko bjeszcze z 2 lata(choc nie wiem czy w ogole beda robic bo do kosciola nie chodza ,ale chrzczeni byli).I na pewno nie bedziemy szalec dostana po pierwsze BIBLIE dla dzieci(nie zapominajmy,ze to w koncu przede wszystkim o Boga chodzi) zegarek i jakas zabawke klocki lego może.Tak do 250-300 zl max za caly prezent.

dokładnie, mam takie samo podejście :) dlatego ja dam fotoksiążkę i Biblię :) pamiątka na całe życie a o to w tej komunii chodzi :)
 
Ja również podchodze do tego tematu podobnie jak moje poprzedniczki,swojemu chrześniakowi kupiłam rower był bardzo zadowolony.Przez takie drogie prezenty dzieci zapominają ,że to jest komunia św.,ważne wydarzenie .
 
reklama
Witam,

W tym roku przypada komunia mojego chrześniaka. Zastanawiam się nad prezentem który zachęci go do ruchu, najlepiej na świeżym powietrzu np: do zabawy w ogrodzie. Mam takie pomysły jak na razie:

Basen ogrodowy to niezły pomysł ale to ciężkie w utrzymaniu, a popływać średnio można bo to ma z 3 metry średnicy tylko.

Kolejnym pomysłem jest trampolina, jakaś mała zęby nie zajmować za duzo miejsca w ogrodzie, cos w tym stylu 1. Trampoliny dla dzieci. Trampolina ogrodowa => TRAMPOLINY.PL

No i ostatni pomysł, w telewizji widziałem jakoś taka line/taśmę do chodzenia. Rozwiesza się miedzy drzewami i dzieciak może sobie łazić i balansować. Są nawet magicy co triki na tym robią. To się nazywa slakline chyba.

Co sądzicie o moich pomysłach? Może ktoś coś poradzić?

Pozdrawiam
 

Podobne tematy

Do góry