reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy drugie zeby?

Zuz-Inka

MAMA NA PEŁNY ETAT
Dołączył(a)
5 Maj 2008
Postów
6 316
Miasto
małopolska
Mojej corce 7latce wypadly juz dwa zeby na dole i pieknie urosly nowe. Potem wypadly te z gory (jakis miesiac temu) i nic cisza.:baffled: Jak dlugo czeka sie na nastepne?:confused:
 
reklama
Moja Wiki tez ma 7 lat ale żeby zaczęła wczesniej tracic, jakies nie całe 2 lata temu, ale ostatnio straciła dwie górne jedynki i ta z lewej odrosła od razu, ale taka łopatka:-D a ten drugi to ani rusz, juz sie bałam ze bedzie szczerbata, hehe. Trwało to jakies pół roku az w koncu zaczał sie wyżynac i rosnie tez:happy:. Niewiem od czego to zależy ze tak dziwnie, nierownomiernie rosna ale nie przejmuj sie, na wszystko przyjdzie czas:happy::happy:

 
Moja Natalia ma już 10 lat, a i tak nadal mamy problemy z zębami :szok::szok:. Jedynki na górze i na dole wszystko ok., dwójki na dole też a na górze nie bardzo. Już ma wiele stałych zębów, ale nie te (cały czas mleczne). Miała nawet robione prześwietlenie, bo dentystom się nie podobało, że inne wypadają, a dwójki nie. Okazało się, że stałe dwójki czekają sobie spokojnie i nie bardzo mają ochotę "wychodzić". Mam nadzieję, że nie za długo będą czekać :happy2:.
 
Mojemy synkowi w sierpniu wypadly dwie gorne jedynki i juz od razu bylo widac nowe zeby.I narazie nic sie nie apowiada zeby mialo cos wypasc.
 
Mój synek ma już ponad 7 lat i wszystkie zęby mleczne. Siedzą mocno i ani myślą wypadać ;-). Zrobiliśmy prześwietlenie, zawiązki zębów stałych są - więc musimy po prostu spokojnie czekać. Synkowi późno wyszły mleczaki więc podobno stałe wtedy też późno wychodzą. Dentysta twierdzi, że to nawet lepiej, bo stałe później zaczną się psuć ;-)
 
Moja starsza pociecha jeszcze ma mleczaka...
To już ostatni, bo dwa poprzednie musiałam jej miesiąc temu usunąć....
Czasami więc trzeba się uzbroić w cierpliwość...:-)
 
Spokojnie proszę państwa, wszystko zależy od diety bogatej w Ca (wapń), ale nie tylko (zęby są mocne dzięki Ca i mogą się naprawdę długo trzymać). Są indywidualne przypadki i każdego trzeba rozpatrywać inaczej, nie porównywać. Moja mama cały czas ma mleczny ząb, a ostatnie dwa mleczne zęby wyrywano mi, jak miałem 15 lat. Mam teraz normalnie stałe zdrowe zęby. Potem będę miał sztuczne, jak stałe mi wypadną. W końcu są trzy rodzaje zębów, prawda? Mleczne, stałe i sztuczne. Z kolei rzeczy :-) Mlecznych nie można ich wyrywać na siłę, szczególnie jeśli jeszcze w dziąsłach nie zaczął się wykształcać stały ząbek, bo może wcale nie wyrosnąć.:szok: Proszę się na zaś nie martwić. Jak zęby długo nie wypadają to trzeba poradzić się stomatologa. Może dać skierowanie na pantomogram, jeśli zajdzie potrzeba, aby dowiedzieć się, czy w zalążku są już stałe ząbki i czy można je zacząć powoli, na spokojnie wyrywać. A czasem na wyrośnięcie zęba trzeba czekać nawet i trzy miesiące (tak było w moim przypadku). Niektóre zęby zaczynają rosnąć krzywo, jeśli nie zostaną wyrwane w odpowiedniej chwili, ale od czego jest ortodonta i modne aparaty? Żeby tego uniknąć, trzeba odwiedzać stomatologa, nawet jeśli ma się złe wspomnienia. :happy2:
 
Ostatnia edycja:
Maksik ma skonczone 5 lat.
No i u nas juz sa dwie dolne jedyneczki. Pierwsza stala wyrosla od tylu jak jeszcze siedzial mleczak, ktory niechcial wyjsc. Stomatolog stwierdzil ze jak nie wyjdzie w ciagu 2 tyg to go wyrwie, no ale poradzilismy sobie sami. Druga jedynka wyszla podobnie. Widze ze jedna gorna jedynka jak by sie zrobila dluzsza, wiec moze tam wypycha ja jakis staly. Szkoda ze tak szybko my mleczaki wypadaja, no ale piwerwsze zabki tez bardzo szybko dostal.
 
reklama
mój syn również ma 5 lat i zgubił już masę mlecznych zębów - dwie dwójki na dole oraz jedynki i dwójki na górze :baffled:

czy należy taki przypadek poddać leczeniu ortodontycznemu i czy ktoś może wie jak to leczenie wygląda u tak małych dzieci:-p?
 
reklama
Do góry