reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kredyt na wyprawkę?!

reklama
Z kredytem jest trochę inna sprawa,ponieważ spłacasz systematycznie co miesiąc więc wiele osób w jakiś sposób organizuje sobie te pieniądze na bieżąco,ale jednak mimo wszystko są odsetki a w efekcie wyższe kwoty. Kredyt na wyprawkę generalnie nie jest dobrym pomysłem.
 
To też chyba zależy od samej kwoty kredytu bo na wyprawkę nie potrzeba znowu aż takich dużych pieniędzy,nawet kupując te rzeczy w sklepach internetowych zawsze zyskamy jakiś rabat,promocje.
 
A ja systematycznie pożyczam pieniądze w parabankach. Nie wstydzę się tego. Nie zarabiam dużo. Mimo tego, że nie brakuje mi ani doświadczenia ani wykształcenia.
 
Tylko potem musisz to spłacić,czyli zawsze jesteś na minusie. Nie chodzi o wstyd ale raczej o to aby w jakiś sposób to poukładać. Pożyczka pieniędzy nie zawsze jest tym jedynym,słusznym wyjściem z sytuacji,tym bardziej na wyprawkę szkolną.
 
Moim zdaniem to przesada z tymi cenami artykułów dla dzieci do szkoły. To powinno być finansowane z podatków, bądź ceny powinny być obniżone o połowę. Przecież, gdy taki maluch idzie do szkoły i jego rodziców nie stać na książki to od razu czuje się gorszy i rodzi to wykluczenie społeczne.
 
Fakt,że ceny np książek czy samych artykułów potrafią dobić.. Pytanie czy kiedyś będzie taniej,czy może wręcz przeciwnie i ceny pójdą jeszcze w górę.
 
Wg mnie to jest żenada naszej polskiej rzeczywistości, co to za kraj, żeby ludzie musieli brać kredyty na wyprawkę dla dziecka, albo święta... w normalnych państwach są to wydatki, na które każdy może sobie pozwolić




____________________________________________________
Wszystko o urodzie i paznokciach https://www.new-nails.com/
 
Ostatnia edycja:
W normalnych państwach tak,ale u nas z reguły wiele rzeczy stoi na głowie i trudno zaprzeczyć,zobaczmy do czego dochodzi- właśnie do wspomnianych kredytów na święta cy wyprawkę,a przecież nie trzeba kupować wszystkiego od razu,spokojnie i cierpliwie można ją skompletować krok po kroku.
 
reklama
Do góry