reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kryzys?

anineczka

królowa mrówek :P
Dołączył(a)
8 Listopad 2005
Postów
15 785
Miasto
Lubin/Irlandia/UK
Dziewczynki bądzcie dobre koleżanki i podzielcie się ze mną pomysłami jak walczyc z kryzysem ;-)
Czyli co robicie by wspomóc budżet domowy?
Chodzi mi o oszczędności w gospodarstwie domowym czyli wszelkie porady na temat tego, jak sobie radzić, jak oszczędzać, jak kupować, jak nie marnować jedzenia itp.
Proszę o wysoką frekwencję bo pomysły te będą przekazane do administratorki Aniaslu :tak:
Liczę na Waszą pomoc ;-)
 
reklama
Może kilka moich pomysłów.
Podstawa to:
-żarówki energooszczędne.
- jeśli mamy elektryczny czajnik to lepiej wlac do niego mniej niż więcej wody :tak:
-pranie najlepiej wstawiac na najniższą temperature.Ja zazwyczaj piorę na 40 stopniach.
-lodówkę zamykac szybko,nie zastanawiac się za długo co by się zjadło.
-wyłączamy tv i inne ze stand by.Wszystko w nocy powinno byc kompletnie wyłączone (mąż dodatkowo pracuje po pożarach i już sie nasłuchałam,że tv w nocy się zapalił ).
-temperatura w nocy powinna byc obniżona zaoszczędzicie na ogrzewaniu.
-używam zmywarki co pozwala zaoszczedzic na wodzie (choc za wode nie płace ale zawsze to oszczędnośc w inny sposób)
-ja jeszcze tego nie robię,ale mój dziadek podstawia wiadro pod kran w wannie i wodą,która skapie spłukuje kibelek ;-)
-zlikwidowałam swoją karte kredytową :baffled::-D
 
Nie marnowanie wody - bardzo czesto myjemy np. zęby a woda sobie leci , to samo robią panowie przy goleniu:-D
Nie wszyscy się ze mną zgodzą i nie każdy ma dostęp do dobrych tego typu sklepów .. ale ogromną oszczędnością dla mnie jest ubieranie synka w ciucholandach , ja akurat w swojej okolicy mam takie, gdzie można znaleźć super rzeczy znanych firm , czesto z metkami. Jak wiadomo maluszki szybko wyrastają .
- nie łażenie na głodniaka po marketach :-D;-) wtedy zawsze w koszyku ląduje za dużo
 
robienie zakupów w markecie wg listy zakupów, żeby zbędnych bzdetów z promocji nie nakupować...
pranie przy pełnym wkładzie, ja teraz małemu piorę w specjalnym płynie, ale gdy mam konieczność zrobić pranie jego rzeczy wcześniej niż jest cały wsad to dorzucam inne delikatne rzeczy
kupowanie tańszych odpowiedników np mlekołaki choco kulki z Lubelli zamiast nesquika Nestle
 
ja osobiscie przestalam kupowac tzw. gotowce mrozonki... Np juz gotowe rybki tylko wsadzic do piekarnika, takie frytki itp.itd. Wiecej czasu spedzam nad obiadem, ale oszczednosc jest spora. Jemy tez wiecej sorowek, np tarta marchewka z jablkiem, czy pomarancza, kiszona kapusta z marchewka... I nie robie juz nigdy zakupow w pobliskim sklepiku, tylko wylacznie w duzym markecie, gdzie ceny o polowe sa nizsze (oczywiscie z gotowa lista zakupow).
 
- w ramach przekąsek między posiłkami- jabłka i marchewki dla domowników- tanie i zdrowe;
- niektorzy praktykują spuszczanie wody w kibelku raz na jakiś czas, a nie za każdym siusiu( wrrrrr)
- zakupy w biedrze- tanio
-gotowanie posiłków tak, żeby nic nie zostało;
- gotowanie zup "ze wszystkiego co mam w lodówce" jak już w lodówce nie ma nic ;p
-płacenie rachunków o czasie, nie po
 
Kupuję synkowi i sobie ubrania w ciucholandzie( jeśli się dobrze poszuka można znaleźć prawdziwe perełki), oszczędzam wodę i staram sie kupować tylko potrzebne produkty do jedzenia- wtedy mam pewność,że nic się nie zmarnuje. No i robię zakupy głównie w necie- to bardzo duża oszczędność
 
ciucholandy - oszczędzam na ubraniach lub wymiana między koleżeńska;)
leki - mniej kupuje odkąd kupuje czosnek a i taniej wychodzi:) plus zawszeprosze o tanie leki.
jedzenie -planuje ile moge miesięcznie wydawć na jedzenie i sie tego trzymam,
zamiast mięs jemy więcej ryb -taniej i zdrowiej, kupuje tylko w marketach,
rachunki - przemeblowanie -lodówkę daleko od okna, kaloryfera i intensywnego światła, plus rzeczy na odpowiednich półkach - mniejszy rachunek za prąd, częściej kompać się w wanie wspólnie z mężem ;)
nno i oczywiście kupować tylko z lista zakupów po uwzględnieniu jadłospisu na tydzień!
odzwyczaić się od słodyczy
 
Wyłączanie ładowarki do telefonu z gniazdka jak tel się nie ładuje. Zakupy w ciucholandach-super sprawa. Co do jedzenia to ja nie kupuję dużych ilości żeby się psuły w lodówce. Narazie to mi przyszło do głowy.:-D
 
reklama
Zakupy przez internet pomagają oszczędzać/ Jeśli potrzeba coś konkretnego, np. książki do szkoły itp. na Allegro można często kupić sporo taniej. My kupujemy z koleżankami - wtedy jest tańsza przesyłka.
 
Ostatnia edycja:

Podobne tematy

Do góry