reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

książki

Dołączył(a)
16 Styczeń 2008
Postów
1
Mam nadzieję, że nie powtarzam tematu, ale chciałam spytać jakie książeczki polecałybyście 8latkowi :-)
Synek mojej koleżanki ogólnie nie lubi czytać ani książek ani nawet komiksów (szybko mu się nudzą), a popełnia karygodne błędy w układaniu zdań oraz w pisowni... Na razie dyslekcja i dysortografia jest wykluczona...
Może podacie mi jakieś pozycje, które mogłabym Mu podsunąć :-)

Pozdr. ;-)
 
reklama
Witaj !Ja mam podobny problem,ale myślę ,ze prędzej czy póżniej mój syn weżmie przykład z mamy która nałogowo czyta .Ja polecałabym taką serię ,mojemu synowi się podoba tj:"Koszmarny Karolek "autor :Franceska Simon Jest kilka części ,duże litery ,prosta fabuła ,"Mikołajek "Sempe i Goscinny .Myślę ,ze na początek poproś w bibliotece o coś zachęcającego albo wybierz się się z koleżanką i synem do biblioteki ,Ja z dziećmi byłam ,trafiłam na fajną pania ,Wojtek zarzekal sie ,ze i tak nic nie pożyczy a wyszedł z dwoma książkami .Mimo ,ze na początku oglądal tylko ,zaczyna czytac .Nic na siłę ,nie musi od razu przeczytac wszyskiego co mu podsuniemy .Powodzenia życzę i cierpliwości .:)
 
Jezeli dziecko popelnia takie bledy jezykowe to moim zdaniep powinien zaczac od troszeczke latwiejszej lektury,bo Mikolajek jest pisany dosc specyficznym jezykiem i moze byc ciezko na poczatku.Jutro napisze tytuly ksiazek ,ktore kupilam mojemu synkowi i ktore przekonaly go do czytania.Bledy robil rowniez,bo mieszkamy zagranica i byl okres,ze skupial sie na nauce obcego jezyka,czego skutkiem byly wlasnie bledy.Teraz nie chce wchodzic do jego pokoju ,bo spi i zanim wygrzebie te ksiazki to sie obudzi.Sa jednak ksiazki,ktore przekonaja go do czytania,dzieki czemu zacznie unikac powoli bledow.U naszego synka to sie sprawdzilo.
 
Może warto spróbować z elektroniczną formą książek? Dzieci uważają komputer za coś bardzo atrakcyjnego, przyciąga je, więc może pokazać, że niesie ze sobą coś więcej, niż tylko krwawe gry komputerowe i bezcelowe serfowanie po sieci? Przy odpowiednim, wypośrodkowanym podejściu można przekazać dziecku na drodze elektronicznej wartości, wpłynąć na jego rozwój. Ja widziałam kiedyś na goneta.net książki dla dzieci: "Zuzie na bezludnej wyspie" i "Tomkowe historie". Mnie bardzo się podobały, odebrałam je jako bardzo kolorowe i przepełnione radością i ciepłem, choć przyznam, że to nadal perspektywa dorosłego;) Wydaje mi sie, że zawsze można spróbować:)
 
ja też proponuje książki w wersji elektronicznej, audiobooki, ebooki i tym podobne, napewno bedzie to dla dziecka forma bardziej atrakcyjna, łatwiej bedzie je zachecić i zaciekawić, znajdziesz wiele takich książek tutaj
 
Mój synek wciągnął się mocno w "Braci Lwie Serce", teraz czyta "Puc, Bursztyn i goście"... I faktycznie odkąd czyta codziennie co najmniej pół godziny to robi o wiele mniej błędów ortograficznych, używa dość zróżnicowanego słownictwa jak na swój wiek... Dlatego polecam czytanie :tak:
 
reklama
"Tak, jeszcze przed 2r.ż. zaczęłyśmy korzystać z biblioteki po prostu z oszczednosci 🙂 córcia zachwycona, oczywiście też bałam się, że może zniszczyć książki, ale od razu załapała, że nie wolno niszczyć, trzeba ostrożnie, nawet moje wypożyczone ogląda i delikatnie się z nimi obchodzi, a wiadomo,że kartki cieniutkie 🙂 a najlepsze jest to, że nasze prywatne książki fruwają, obrywa rogi, mimo iż też proszę i tlumacze,że nie wolno 🙃
Link do: Dom książki
Ogólnie na tej stronie warto jest poczytać sobie o zaletach czytania dziecku i chodzenia z nim do biblioteki. "
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry