reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsza klasa a nauka języka

@alamalara

Ja mam synka niemiecki od 3 klasy i angielski od 1. Jak sobie z tym radze? W sumie to w ogóle, nie wiem ostatnio poszukałam parę stron na przykład Podstawy niemieckiego | Darmowy kurs niemieckiego, nauka niemieckiego, podstawy języka niemieckiego żeby nie być "zieloną", ale taka prawda , że korepetycje to mus. Bez nich będzie trudno, chyba, że sama znasz języki? A co do nauki... jakoś leci ;) Ważne, żeby dwóch języków od pierwszej klasy nie ładować, bo może się zniechęcić :)
 
reklama
Jeżeli stać Cię na dwujęzyczną szkołę prywatną to moim zdaniem jak najbardziej warto,akurat u nas nie ma takiego wyboru i dziecku pozostaje nauka języka angielskiego,ale nie są to dodatkowe zajęcia,jedynie te w szkole.
 
Ja też zastanawiałam się czy moją córeczkę słać na szereg dodatkowych lekcji, podliczyliśmy koszty (angielski, gra na gitarze, jakieś zajęcia sportowe) - wyszły niebotyczne pieniądze Mąż zaproponował szkołe prywatną w okolicy. Okazało się że w tej cenie jest szkoła plus zajęcia dodatkowe... I w tym momencie wybór był prosty.
 
Witam, naukowo jest stwierdzone , że im młodsze dziecko tym łatwiej przyswaja sobie naukę języka, wiadomo ,że nauka małego dziecka oparta jest na zabawie ,grach itp jednym słowem tym co dziecko lubi najbardziej , więc jeżeli jest taka możlwość to trzeba z niej skorzystać. pozdrawiam
Dokładnie tak, podpisuję się, mój mały jest w 1 klasie i super już złapał angielski, ale uczą się przez zabawę głownie.
 
Dobrym pomysłem jest puszczanie piosenek w obcym języku (oczywiście takich dla najmłodszych) i śpiewanie wraz z dzieckiem.
 
Dzieci szybko chłoną wiedzę. Mamy w mężem w planach wyjazd na wyspy i dlatego posłaliśmy naszego Kubusia do anglojęzycznej szkoły. Liczymy, że dzięki temu nie tylko oswoi się z obcym językiem, ale też łatwiej mu później będzie się przystosować. Trochę obaw jest. Przecież to nie tylko nowość jaka jest szkoła,ale i całkowicie nieznany język. Na razie maluch sobie dobrze radzi. Szkołę znalazłam dzięki bratowej. Podrzuciła mi linka do tej prezentacji- Link do: Luksus Portal - Wiodące produkty, usługi, marki luksusowe no i okazało się, że to strzał w dziesiątkę.
 
Mój syna przez 2 ostatnie lata miał w przedszkolu angielski w szkole w pierwszej klasie też obowiązkowo angielski 2 razy w tygodniu
 
Zdecydowanie dla młodszego dziecka o wiele lepiej jeśli jest to szkoła dwujęzyczna. Dodatkowe zajęcia niestety zajmują czas, a w państwowych podstawówkach poziom języka jest co najmniej słaby
 
reklama
Nauka jezyka jesli ma byc skuteczna powinna zaczac sie juz w przedszkolu. Ale nie chodzi tu o zajecia 2X po 30 min, bo to tylko strata czasu i kasy Dziecko powinno miec staly kontakt z jezykiem w ciagu dnia. Dlatego ja stawiam na dobre jezykowe przedszkole, a potem szkole.
 
Do góry