reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze kolonie

Myślę, że to zależy od dziecka. Ja w tym roku mam zamiar wysłać starszego syna (będzie miał 8 lat) na obóz harcerski, młodszego nie wysyłam, jest zbyt niedojrzały emocjonalnie.
Byłam kiedyś na koloniach, gdzie najmłodsze dzieci miały 6 lat. Jako, że byłam opiekunka dziecka autystycznego i miałam tylko go pod opieką, to organizowałam także czas wolny dla tych maluchów w trakcie naszych zajęć.
Kolonie są niedaleko, dziecko jest przyzwyczajone do przebywania bez mamy, jeśli będzie kilkoro dzieci 7-letnich to myślę, że będzie dobrze. Sama znasz najlepiej swoje dziecko, ja mojego 6-latka nie wysłałabym, w tym roku pojedzie na biwak dwudniowy najwyżej, ale on tylko raz nocował z dala od nas i jak pisałam jest niedojrzały emocjonalnie.

P.S. podrzucam linki do artykułów z Babyboom o wyjazdach kolonijnych:
Dziecko jedzie na kolonie
Moje dziecko na kolonie?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Z tego co pamiętam to my wysłaliśmy dziecko na pierwsze kolonie w wieku 7 lat,ale był to wyjazd klasowy więc aż tak bardzo się nie obawiałam,chociaż przyznam że rozłąka była dosyć bolesna nawet na te dwa tygodnie.
 
Jako dziecko sama byłam pierwszy raz na koloniach jako 6 latka.Bardzo źle to wspominam,ze strachu zaczęłam się moczyć.Mamie nic nie powiedziałam,że mi źle ale pamiętam to dobrze.Moja córka ma już 10 lat a jeszcze sama na koloniach nie była.Powiedziała,że jedzie ale tylko ze mną-mam kurs opiekuna kolonijnego.
 
Obawa i strach będzie zawsze,obojętnie czy dziecko ma 6 czy 8,9 lat. U rodziców,a szczególnie u mamy,zawsze będzie lekki niepokój. Sprawdźmy też dokładnie miejsce w które wysyłamy dziecko,ono również powinno być dobre i sprawdzone.
 
Obawa i strach będzie zawsze,obojętnie czy dziecko ma 6 czy 8,9 lat. U rodziców,a szczególnie u mamy,zawsze będzie lekki niepokój. Sprawdźmy też dokładnie miejsce w które wysyłamy dziecko,ono również powinno być dobre i sprawdzone.
Jednak między 6latkiem a 9latkiem jest spora różnica i obawy są inne ;) Ja jeszcze nie wdzidzę Gabisi na koloniach... Moze za rok, ale raczej jeżeli będzie jakaś koleżanka też jechała, bo sama nie będzie chciaal, ona ma troszkę problem z przełamywaniem pierwszych lodów. Za to na półkoloniach już była i w tym roku też rezewruję. Wcześniej była ze szkoły Vinci, której zajęcia z efektywnej nauki są świetne, a w tym roku znalazłam ciekawą ofertę w splocie artystycznym, jakby któraś była ciekawa podrzucam link: Wakacje w Splocie | Splot Artystyczny, 9 godzin dziennie z wyżywieniem dla mnie idealnie.
 
Wydaje mi się, że 6, 7 lat to za mało. My wysłaliśmy syna dopiero gdy miał 10 lat. Jednak nie tylko my byliśmy tacy ostrożni. Od 1 klasy miały być organizowane kolonie, ale za każdym razem rodzice mówili, że za wcześnie.
 
Wydaje mi się, że 6, 7 lat to za mało. My wysłaliśmy syna dopiero gdy miał 10 lat. Jednak nie tylko my byliśmy tacy ostrożni. Od 1 klasy miały być organizowane kolonie, ale za każdym razem rodzice mówili, że za wcześnie.
Moim zaniem też, choć znam dziecko, które jako 7latek pojechalo na 10 dni i śweitnie się bawiło, ale było ze swoją grupą sportową, którą zna i z którą trenuje cały rok, i jeszcze w weekend rodizce ich odwiedzali ;)
 
no pierwsze kolonie dziecka, to nie tylko przeżycie dla niego, ale przede wszystkim dla rodziców, którzy boją się swoją pociechę puścić, zazwyczaj takie wyjazdy organizowane są przez szkołę lub jakieś koło zainteresowań, gdzie dziecko uczestniczy w zajęciach, dlatego w sumie nie ma się czego bać :) nawet nie raz na wyjazdy szkolne są również zabierani rodzice do opieki nad dziećmi, także jest dodatkowa ochrona, po za tym dzięki takim wyjazdom dziecko czuje się bardziej samodzielne i wie, że rodzice mu ufają :)
 
reklama
Trudno się nie zgodzić,dla każdego rodzica taki pierwszy wyjazd dziecka na kolonie,czy tak jak teraz- na zimowisko,to bardzo stresujący moment i na pewno będziemy się martwić czy sobie poradzi itd. To też w pewien sposób pierwszy egzamin z "samodzielności" dziecka,podstawą jest wybrać tylko odpowiednie i sprawdzone miejsce na kolonie.
 
Do góry