reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pytania na temat książek

Dołączył(a)
16 Sierpień 2011
Postów
1
Witam! :)

Jestem ilustratorem/rysownikiem i planuję wydać własną książkę dla dzieci. Stworzyłam jakiś czas temu postać oraz świat, o których wszyscy mi wokół mówią, że są wprost idealne dla dzieci - stąd w ogóle cała inicjatywa. Jednak, jakkolwiek to wszystko brzmi, zanim wezmę się do pisania, chciałabym zaczerpnąć wiedzy na temat literatury dla dzieci w tym wieku. Będę oczywiście robiła 'research' na własną rękę, chodząc po księgarniach/bibliotekach i przeglądając książki, jednak pragnęłabym również usłyszeć opinię tych, którzy na co dzień mają z nimi do czynienia.

Opierając się na Waszym doświadczeniu, Drodzy Rodzice, czy zachcielibyście mi odpowiedzieć na kilka moich pytań?

1. Jak wiele tekstu w stosunku do ilustracji preferują Wasze dzieci? Czy jeśli ilustracje przeważałyby w takim projekcie, nie poczułyby się zniechęcone? Czy wręcz przeciwnie?

2. Jakiego typu przygody interesują je bardziej - pojedyncze, jednorozdziałowe i ewentualnie 'z morałem', czy też dłuższe, składające się na całą fabułę książki?

3. Jak myślicie, czy mała czarownica - moja główna bohaterka - byłaby w stanie zainteresować zarówno dziewczynki, jak i chłopców? Jakie czynniki mogłyby na to wpłynąć, z które by je zniechęciły?

4. I na koniec - czy moglibyście podać mi przykłady idealnych - Waszym zdaniem - książek dla dzieci w tym wieku, oraz przykłady tytułów, które nalewy omijać szerokim łukiem?

Z góry bardzo dziękuję Wam za pomoc i odpowiedzi, mam nadzieję, że wystarczająco jasno się wyraziłam.
Serdecznie pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:
reklama
1. jak na razie najciekawszymi książkami wg mojej córki są te, które mają dużo obrazków ;-)
2. pojedyncze, z morałem
3. chyba tak, może stwórz jakiegoś przyjaciela - chłopca - małej czarownicy, żeby i chłopcy mieli swojego bohatera, a jak nie to dodaj jakieś smoki, magiczne moce, itp. by przyciągnąć chłopców do książki
4. moja córcia uwielbia Karolcię, bajki Disney'a
 
Do góry