reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bielsko-Biała

reklama
Cześć!

W końcu jest ktoś z mojego regionu. :laugh:
Już niedługo będę rodzić w Eskulapie, więc jeśli masz trochę czasu to początkiem lipca będę mogła odpowiedzieć na Twoje pytanie. Jeśli uda Ci się wcześniej czegoś dowiedzieć prywatnie - będę wdzięczna za jakąkolwiek informację ::) bo tak na dobrą sprawę nic o tej klinice nie wiem.
 
No i jestem po!
Kilkanaście dni temu urodziłam, a dokładnie miałam cc w bielskiej klinice "Eskulap". Pobyt tam będę wspominać sympatycznie, choć muszę przyznać, że bardzo zdziwiłam się, kiedy po 4 godzinach od operacji weszły do mojej sali dwie pielęgniarki i zaproponowały, żebym wstała.
Teraz wiem, że był to wstęp do bardzo szybkiego wypisu. Dokładnie po 50 godzinach od cesarki wyszłam do domu (!!!)
No ale nie ma się co dziwić! Takie mamy czasy, że żeby zarobić i utrzymać się na rynku szpital musi mieć duży przerób. Nie ma to jednak wpływu na jakość usług. Widać wprawdzie, że lekarze mają co robić, a pielęgniarki gonią czasem między salami i nie mają czasu napić się herbaty, ale nie wypada narzekać - zawsze kiedy poprosiłam przychodziły z pomocą.
Był to mój pierwszy poród i porównanie ze szpitalami miejskimi mam tylko z opinii koleżanek, stąd wiem, że gdybym miała drugi raz wybierać - pojechałabym na poród właśnie do "Eskulapa".
 
Mam termin na listopad i waham się pomiędzy Eskulapem a Wojewódzkim.Czy to prawda,ze w Eskulapie płaci sie tylko jakies grosze????A tak z ciekawości spytam - który lekarz był na dyzurze jak rodziłaś????
Pozdrawiam
 
Z tego co wiem w Wojewódzkim nie można rodzić przez cc na "życzenie", więc raczej nie masz wyboru. Co do opłaty to faktycznie płaciłam tylko 100,- ( z tego co wiem w prywatnych klinikach cena tej "przyjemności" z pobytem kosztuje ok. 4.000,-). Co do lekarza - o ile dobrze pamiętam nazwisko to Gajewski.
 
dzieki za info! O cesarce raczej nie mysle,dziecko jest ułozone prawidłowo.Boje sie tylko,ze gdyby cos działo się z dzieckiem to i tak w efekcie wyladujemy w Wojewódzkim, bo Eskulap nie ma sprzetu do rehabilitacji.chyba ,ze jesy inaczej????
 
Do reanimacji chyba. Tego nie wiem, ale wydaje mi się, że nie mogą sobie pozwolić na brak takiego sprzętu!
Swoją drogą Ania też była ułożona prawidłowo. Po prostu uważałam, i nadal tak twierdzę, że cc jest mniej bolesne i krępujące dla matki i mniej stresujące dla dziecka.
Ale każda matka podejmuje decyzję sama. Cieszę się tylko, że jest wybór!
 
Tak, masz rację, iało byc "do reanimacji " :) I faktycznie dobrze,że chociaz tam jest wybór.Natomiast co do tego,czy jest to lepsze dla dziecka to powoli (duzo czytajac nas ten temat) zmieniam zdanie i uwazam,ze jednak naturalne drogi i proces jest lepszy. Dziecko przechodzac przez kanał rodny wypych z płuc wody płodowe i powoli i naturalnie przystosowuje sie do zaistnienia "po drugiej stronie". Natomiast jak bedzie w moim przyopadku to sie okaze.Na razie jestem nastawiona na naturalny poród,ale przeciez moga nastapić jakies komplikacje i wtedy trzeba bedzie zmienić zdanie. Niemniej jednak, kuzynka miesiac temu rodziła w Eskulapie i oczywiście jest bardzo zadowolona. Obym i ja mogła tak napisac po porodzie w SW.
Pozdrawiam
 
1lipca mam pytanie... ile kosztowało cc? z jakiego powodu go przeprowadzono? umówiono termin wcześniej? w dniu planowanego porodu czy wcześniej? kiedy trzeba się zgłosić na konsultację przed porodem?
dziękuję za odpowiedź pozdrawiam :)
 
reklama
Jestem matka prawie 10 letniej córci, w wieku młodzieńczym, w ciaży, po porodzie i przez te 10 lat chodziłam do kilkunastu gin w BB, ale z żadnego tak szczerze nie jestem zadowolona.
Polećcie mi proszę kogoś dobrego, komy warto zaufać w tych sprawach .... :)
 
Do góry