reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szpital w Katowicach-Łubinowa

A

agula7777

Gość
Witam.Mam takie pytanie odnośnie porodu w szpitalu w Katowicach na Łubinowej.Czy ktoś się może orientuje czy jest to klinika prywatna?czy szpital państwowy?Szukałam na internecie ale jest wiele"opini"na ten temat.I czy trzeba tam chodzić na wizyty żeby urodzić tam dziecko.
 
reklama
Cześć ja słyszałam że trzeba tam chodzić do lekarza ale wystarczy tylko jedna wizyta by cię tam przyjęli. Jest to szpital prywatny ale ma podpisaną umowę z NFZ. Ma on wysoki standard ale ja ci ten szpital odradzam.
 
Ja prowadzę na Łubinowej moja ciążę i jeśli nic sie nie zmieni (czyt. ciaża będzie dalej przebiegać prawidłowo) to będę tam rodzić. Istotnie jest to klinika prywatna, ale ma podpisaną umowę z NFZ i świadczy dla pacjentek nieodpłatne porody. Trzeba w okolicach 30-35 tc zarejestrować się tam do lekarza (dr Śleczka lub dr Wieczorek) na tzw. wizytę kwalifikacyjna) koszt tej wizyty 200 pln. Na tej wizycie lekarz stwierdza czy ciąza przebiega prawidłowo (z uwagi ze to jest mała klinika nie przyjmują ciąż z komplikacjami) i wystawiają coś na kształt skierowania do porodu. Takie skierowanie nie jest potrzebne pacjentkom wspomnianych wyżej lekarzy (skierowaniem jest karta ciąży) oraz pacjentkom lekarzy współpracujacych z kliniką a jest ich kilkoro. Pełen wykaz nazwisk na stronie kliniki
http://www.narodziny.com.pl
 
Odradzam ponieważ znam ten szpital z opowieści moich koleżanek są położnymi które miały tam praktyki. Ja też chciałam tam rodzić bo skusił mnie wysoki standard ale koleżanki mi powiedziały że tam duży odsetek dzieci rodzi się w ciężkim stanie i jest to spowodowane źle prowadzonymi porodami.To jest ich opinia nie chce nikogo urazić może ktoś ma inne zdanie ale ja tylko przekazuje to co słyszałam wybór będzie należeć do ciebie.
 
Odradzam ponieważ znam ten szpital z opowieści moich koleżanek są położnymi które miały tam praktyki. Ja też chciałam tam rodzić bo skusił mnie wysoki standard ale koleżanki mi powiedziały że tam duży odsetek dzieci rodzi się w ciężkim stanie i jest to spowodowane źle prowadzonymi porodami.To jest ich opinia nie chce nikogo urazić może ktoś ma inne zdanie ale ja tylko przekazuje to co słyszałam wybór będzie należeć do ciebie.



Podobne opinie na temat tego szpitala czytałam na pewnej stronce
i dlatego cały czas się zastanawiam. A może ktoś zna dobry szpital w Sosnowcu?albo okolicach? Tak jak pisałam do rozwiązania mam jeszcze sporo czasu:-)Pozdrawiam
 
tu jest całe forum o szpitalu na łubinowej
Kafeteria - PORD Katowice - prywatny szpital ubinowa 3???
przeczytałam wszystko i jest więcej pozytywnych opinii niż negatywnych .
fakt koszt wizyty 200 pln ale u lekarza współpracującego jakim jest np. wybrany przeze mnie dr Koza koszt to 130 pln - jego strona Ginekolog Krzysztof Koza - Katowice, GinWeb na pierwsza wizytę proponuje oszczędnym wybrac sie po 30 t.c pozostałe moga wcześniej bo to naprawdę bardzo dobry lekarz :)
Mieszkam w Sosnowcu koło szpitala 2 ale nie zamierzam rodzić w takich warunkach :baffled: dlatego poszukałam alternatywy albo łubinowa albo raciborska.
gdy byłam kilka dni temu na Łubinowej aby pobrac liste potrzebnych rzeczy - dojazd mi się tylko nie spodobał - trochę zakręcone te osiedla no ale trafiasz do kliniki w dniu porodu i na 3 dzień zazwyczaj wychodzisz więc nasi mężowie na pewno sobie poradzą nawet w występujących od czasu do czasu korkach :):tak:
 
Odradzam ponieważ znam ten szpital z opowieści moich koleżanek są położnymi które miały tam praktyki. Ja też chciałam tam rodzić bo skusił mnie wysoki standard ale koleżanki mi powiedziały że tam duży odsetek dzieci rodzi się w ciężkim stanie i jest to spowodowane źle prowadzonymi porodami.To jest ich opinia nie chce nikogo urazić może ktoś ma inne zdanie ale ja tylko przekazuje to co słyszałam wybór będzie należeć do ciebie.
:no:tez slyszalam same zle opinie o personelu tegoz szpitala chociarz kolezanka ktora tam rodzila jest bardzo zadowolona pierwsze dziecko urodzila w 1,5 godziny bez ciecia krocza ale dodam ze prowadzil jej ciaze lekarz ktory tam pracuje
 
tu jest całe forum o szpitalu na łubinowej
Kafeteria - PORD Katowice - prywatny szpital ubinowa 3???
przeczytałam wszystko i jest więcej pozytywnych opinii niż negatywnych .
fakt koszt wizyty 200 pln ale u lekarza współpracującego jakim jest np. wybrany przeze mnie dr Koza koszt to 130 pln - jego strona Ginekolog Krzysztof Koza - Katowice, GinWeb na pierwsza wizytę proponuje oszczędnym wybrac sie po 30 t.c pozostałe moga wcześniej bo to naprawdę bardzo dobry lekarz :)
Mieszkam w Sosnowcu koło szpitala 2 ale nie zamierzam rodzić w takich warunkach :baffled: dlatego poszukałam alternatywy albo łubinowa albo raciborska.
gdy byłam kilka dni temu na Łubinowej aby pobrac liste potrzebnych rzeczy - dojazd mi się tylko nie spodobał - trochę zakręcone te osiedla no ale trafiasz do kliniki w dniu porodu i na 3 dzień zazwyczaj wychodzisz więc nasi mężowie na pewno sobie poradzą nawet w występujących od czasu do czasu korkach :):tak:

Hej.Również mieszkam w Sosnowcu i zastanawiałam się nad szpitalem nr 2 ale po wizycie na usg trochę się przeraziłam-strasznie tam brudno:-(.Dobrze,że do porodu mam jeszcze trochę czasu(grudzień),to może uda mi się znaleść cos odpowiedniego:-).Pozdrawiam
 
reklama
witam ja rodzilam na łubinowej 6 grudnia i jestem bardzo!!zadowolona z opieki w tym szpitalu polozna super pani kasia ;p personel tez super.naprawde polecam ten szpital porody bezplatne ale trzeba miec kilka wizyt polecam dr wieczorka koszt wizyty 200zl ale warto!!i ja bylam na 5 wizytach i zapewnione ze moge rodzic w tym szpitalu.wszystko prebiegło tak jak powinno.polecam ;)
 
Do góry