reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szpitale i prywatne kliniki POZNAN

reklama
A moja kolezanka to a moja tamto...dziewczyny ja nie chce nikogo obrazic, ale ludzie sa rozni...czesto jest tak ze nie zdaja sie na lekarzy tylko sa bardzo czesto madrzejsi od nich...ja opisze porod w Raszei na moim przykladzie...mysle ze dobre wspomnienia na pewno maja ziazek z tym ze porod przebiegal dosc szybko, ale na pewno nie tylko dlatego...zaczne od tego ze moim lekarzem jest dr Tomasz Dmochowski, na pewno znany z roznych postow, swietny fachowiec, cieply czlowiek...na jednej z wizyt zapytalam go ile kosztowala by jego obecnosc przy porodzie...spojrzal na mnie zdziwiony i powiedzial ze nic by nie kosztowala...polecil mi polozna Alinke, spotaklismy sie z nia dwa razy w szpitalu, raz zajechlismy niespodziewanie bez umawiania sie a ona byla akurat zaraz po porodzie, zmeczona...ale nas przyjela, siedziala z nami godzine na korytarzu i tlumaczyla wszystko...dodam ze doktor Dmochowski bardzo pomogl mi w trakcie ciazy ponieaz pojawily sie klykciny...bardzo sie przejal, zapisal masc, specjalnie przyjechal do gabinetu w sobote zeby mi i mojemu partnerowi pokazac jak smarowac...oczywiscie pieniedzy nie wzial...bardzo sie tym przejmowal, zaprosil mnie tez do szpitala na wymrozenie, dzieki niemu wszystko dobrze sie skonczylo i rodzilam normalnie...do szpitala trafilam 10 dni po terminie na patologie...przeszlam niezbedne badania, leakrze swietni fachowcy, badali ze spokojem, o wszystkim mnie informowali, pielegniarki rowniez bardzo fachowe plus bardzo przyjazne, wszystko zaczelo sie dziesiatego w nocy, skurcze przez cala noc przespalam o 6 odeszly wody o 8 badanie i na porodowke, nawet nie obochodzilo mnie to czy bedzie wanna czy nie z reszta i tak na wanne bylo za pozno, wszystko przebiegalo sprawnie takze zajmowala sie mna polozna, lekarz byl w tym czasie w szpitallu, wpadal co jakis czas o 9 agatka sie urodzila, przedl do mnie z gatulacjami, moj pozniejszy pobyt tez wspominam dobrze choc , moglabym narzekac bo akurat alinka wyjechala na wakacje i byla przy mnie inna polozna, tego dnia byla masa praktykantek w tym jedna uczestniczyla w odbieraniu porodu, tez moglam narzeac ze nie mialam intymnej atmosfery, po porodzie lezalam godzine na korytarzu czekalam na wypisy zeby zwolnilo sie miejsce, tyle bylo porodow w tym czasie, w szpitalu bylam tylko dwa dni bo musieli zwalniac miejsca...ale nie narzekam bo polozna miala prawo w koncu wyjechac na wakacje jest przeciez non stop w pracy, praktykantki byly bardzo mile po porodzie gratulowaly ze tak szybko przychodzily pogadac na korytarzu jak sie czuje czy jakos mi pomoc zminic podklad itp. lekarz tez przydel porozmawiac, upewnic sie ze jest ok. poprosil zeby przyniesli mi dziecko...mala byla caly czas przy mnie...pielegniarki rozne mialy nastorje ale kazdy z nas je ma szczegolnie jak ma mase pracy i jest zmeczony...po prostu robilam to o co prosily a nie zwracalam uwagi czy sie prominnie usmiechaja czy nie...rodzilam bez znieczulenia bo w Raszei go nie podaja ale Alinka mnie uprzedzila i wiedzialam na co sie decyduje..mysle ze trzeba sie wczesniej orientowac i pochodzic po szpitalach i pytac, i jesli ma sie zastrzezenia to tam nie isc a nie sluchac hostorii typu a moja kolezanka to miala straszny porod, moja miala straszny na Polnej ale przeciez takie rzeczy sie zdarzaja...dodam ze mialam wlasne ubranka dla Agatki swoj kocyk dla niej, w lozeczku miala mala zyrafke maskotke, nikt nie oponowal. dziewczyny troche pokory, nigdy nie wiecie jak bylo naprawde, jak cos komus nie po jego mysli poszlo to sie lubi pozniej mscic...nie chce bron Boze nikogo obrazac ale przeciez my tez bywamy nieznosne, ja krzyczalam w czasie porodu bardzo glosno, jak mala wychodzila chcialam uciekac ze stolu tak bolalo, ale nikt mnie nie przywiazywal nie krzyczal...wszyscy rzeczowo tlumaczyli co mam robic...uspokajalam sie i rodzilam dalej...a nawet gdyby ktos krzyknal to co by sie stalo, lekarz tez czlowiek i nie robmy juz z siebie takich aniolow
Tak weic ja raszeje wspominam bardzo dobrze i tyle moge dodac w tym watki
 
Masz prawo tak napisać . Ja mam niemiłe doświadczenia z tego szpitala co prawda nie z porodówki ale z pomocy doraźnej i po tym co stało się mojej koleżance i jej dziecku niestety utwierdza mnie w przekonaniu że szpital Raszei jest nieciekawy i byłby to ostatni szpital na który zdecydowałabym się żeby urodzić. Być może coś się od tego momentu zmieniło w podejściu personelu do pacjenta.....
 
ewunia_23 przywracasz mi wiarę w człowieka (i to że nie będzie tak źle). Ja też zdecydowałam się na poród w Raszei (termin mam na 15.06) z tą tylko różnicą że nie mam tam swojego lekarza. Ale chodzilismy tam do szkoły rodzenia i podobało mi się podejście lekarzy do tematu, to co i jak mówili. Wydaje się że to dobrzy fachowcy. A wiem, że to jak będzie zależy po części ode mnie. Wiem że nie ma co histeryzować, tylko trzeba się słuchać położnych i lekarza. A że będzie bolało... Mam nadzieję, że jak już nasza kruszynka się urodzi i wezmę go w ramiona to wszystko inne przestanie się liczyć. Czy się boję? Pewnie że tak ale przecież nie ma już odwrotu...
Mam tylko prośbę jak byś mogła napisać kilka szczegółów: czy trzeba mieć swoją koszule i szlafrok ewentualnie jakąśkoszulkę do porodu czy dają szpitalne.
Będę wdzięczna. Buziaki dla bobasa!!!
 
@ZUZ....ciuszki dla siebie, koszulki do porodu i szlafroczki musisz miec swoje, natomisat kaftaniki dla dziecka i rozek daja, ...musisz miec swoje pieluszki i chusteczki tez swoje, jesli jest wszystko w porzadku dzidzie masz caly czas przy sobie, i caly czas sie zajmujesz tylko z rana przychodza pielegniarki i myja,jesli chcesz napisz do mnie PW to dam Ci namiary na polozna naprawde godna polecenia osobe
 
ewunia_23
pisałam do Ciebie na prywatny e-mail, mam nadzieję że wiadomość dotarła. Będę wdzięczna za odpowiedź bo mój termin zbliża się nieubłaganie ...
 
witajcie mam jeszcze pytanie odnosnie szpitala raszei na mickiewicza jak to mozliwe ,ze nie podają środków przeciwbólowych,znieczulenia? przeciez powinni dac kazdy szpital dysponuje takimi środkami
 
no polozna uprzedzila ze w czasie porodu nie podaja, od razu po urodzeniu dziecka podaja ketonal przeciwbolowo, jak zszywali naciecie nic nie czulam, poloznapowiedziala ze mozna sobie zaltwic z anestezjologiem chyba jakos tak, oni na oddziale nie maja, a zalatwiaja tylko w sytucjach gdy jest bardzo zle, tyle wiem ja
 
reklama
Cześć
A czy zna moze któraś z was dr Roberta Spaczyńskiego z Polnej?
Zastanawiam sie , czy sie zdecydować na poród u niego czy raczej poszukać dobrej położnej z Polnej
 
Do góry