reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szpitale, połozne , lekarze TRÓJMIASTO

Hej. Nie należę do osób, które dużo piszą na forach. Ale po wszystkich moich problemach chciałabym zamieścić tutaj krótką opinię na temat lekarza, któremu jestem niewypowiedzianie wdzięczna za pomoc. Tak z dedykacją dla wszystkich starających się o maleństwo :)
Najlepszy specjalista w swojej dziedzinie: Doktor Robert Czech, Klinika Gameta, Gdynia. Dlaczego? Podczas starania się o dziecko byłam u wielu lekarzy. Niektórzy byli życzliwi, chcieli pomóc, inni nastawieni wyłącznie na wyciąganie pieniędzy od pacjenta/klienta. Doktor Czech to specjalista najwyższej klasy i z prawdziwego powołania. Decyzja o udaniu się do niego po poradę była najlepszą moją decyzją w życiu. Dzięki niemu możemy cieszyć się naszym cudownym, zdrowym maleństwem. Każda wizyta u Doktora to przyjemność (mimo specyfiki badań), jest delikatny, uprzejmy, troszczy się o samopoczucie pacjentki i dokładnie odpowiada na wszelkie pytania, pomaga podejmować trafne decyzje. Potrafi doskonale wesprzeć pacjentkę pod względem psychologicznym. Uważam, że jest wzorem lekarza.
Dziękujemy, Panie Doktorze!
 
reklama
Witam serdecznie dziewczyny

Jestem z Trojmiasta, to moja 1 ciaza. Zastanawiam sie nad wyborem szpitala. Najblizej mam do Redlowa, ale opinie nie sa zbyt zachecajace. Czy mozecie doradzic gdzie najlepiej rodzic? Pozdrawiam
 
Hej Maddy. Ja rodziłam 2 razy w Redłowie. Powiem, że jest różnie. Dużo ludzi, mało personelu. Porodówka nie jest najgorsza. Są sale do porodów rodzinnych. Nie ma porodu w wodzie ( a szkoda, myślałam nad takim ). Przy pierwszym porodzie jedna z położnych miała chyba zły dzień, opiekowała się mną Pani Ola ( przy drugim porodzie także ) - babeczka złoto. Moja koleżanka rodziła teraz 5.07 i nie narzekała. Musisz pamiętać, że w Redłowie nie ma czegoś takiego jak znieczulenie. Najgorsze w Redłowie jest chyba to, ze na sali poporodowej jest tylko jeden prysznic z toaletą... A jak koniecznie musisz iść a to jest akurat zajęte to biegniesz przez cały oddział i korytarz do ubikacji koło traktu porodowego. Jeśli masz jakieś pytania odnośnie Redłowa pisz śmiało - postaram się pomóc :)
 
Bardzo wzbraniałam się przed Szpitalem Wojewódzkim. Wymyśliłam sobie Zaspę, ale przypadek losowy sprawił że trafiłam tam gdzie najbardziej nie chciałam. Okazało się to błędem :) Pani Cygan (zapomniałam już imienia zabijcie) cudowna kobieta, czułam że traktuje mnie jak swoją córkę :) Przeprowadziła nas ( maluszka i partnera) przez ten bolesny czas jak anioł, co potwierdza mój partner który w zasadzie chyba niewiele pamięta a wyskakał się na piłce więcej niż ja...podobnie z gazem rozweselającym :)
Ciężko było mi się pogodzić z tym, że tata nie może do nas wejść w odwiedziny tylko przez szybę...no ale jakoś daliśmy radę te trzy dni.
 
Dziewczyny widzę, że trochę czasu minęło od ostatnich postów. Zastanawiam się nad zmianą ginekologa ( Gdańsk) bardzo chętnie chodziłabym do ginekologa na NFZ, który pracuje również w szpitalu na oddziale, polecacie kogoś? :-)
 
Najgorsze w Redłowie jest chyba to, ze na sali poporodowej jest tylko jeden prysznic z toaletą... A jak koniecznie musisz iść a to jest akurat zajęte to biegniesz przez cały oddział i korytarz do ubikacji koło traktu porodowego. Jeśli masz jakieś pytania odnośnie Redłowa pisz śmiało - postaram się pomóc :)
Na smamy oddziale położniczym, gdzie leży się po porodzie faktycznie jest jedna toaleta z prysznicem. Natomiast bez problemu można korzystać z prysznicy i toalet położonych przy porodówce (minus - trzeba przejść przez poczekalnie dla gości, zaś drzwi od kabin nie są zamykane) -rodziłam w sierpniu 2014.
Rodziłam w Redłowie, mimo, że dzień spędziłam w połowie na patologi, a drugie pół na porodówce to tam na obsługę złego słowa nie napiszę. Znieczulenia doprosić się nie mogłam (normalne), ale położna z którą urodziłam moją Mała - kobieta złoto. Niestety z emocji, wrażeń i całej reszty nie pamietam jak się nazywała - Ola bądź Jola, wtedy blond włosy, raczej do ramion. Z miejsca jej dziękuję, bo zmotywowała mnie (i chyba nawet męża ;)) do granic możliwości. Ginekolog, który odbierał poród uważam, że bardzo profesjonalny (odpowiadał na każde moje pytanie rzeczowo),a w momencie dość kiepskim (bo byłam zszywana) starał się podtrzymywać ze mną rozmowę. Podczas obchodów (to juz na oddziale polozniczym) uważam, że dr Grzegorz Z. z empatią podchodził do pacjentek i w przypadku jakiś problemów czy pytań znalazł czas i służył pomocą.
Sam oddział położniczy wspominam kiepsko. W wielkim skrócie 'jak się nie doprosisz to nie dostaniesz' i piszę tu o jakiejkolwiek pomocy czy porad. Chyba, że natrafisz na panią Marzenę - o niej chyba słyszeli wszyscy i złego słowa nie można powiedzieć, mimo, że nie jedną mamę z wagą za dzieckiem goniła ;) A jak zadasz jakieś pytanie, to możesz być pewna, że pani M.odwiedzi Cię jeszcze tego samego dnia, bezinteresownie, troszcząc się o Ciebie i Twoje Dziecko.
 
Ja mogę polecić szpital na ul. Klincznej w Gdańsku. Cały personal jest bardzo pomocny i wrażliwy na potrzeby pacjentów.
 
Witam serdecznie dziewczyny

Jestem z Trojmiasta, to moja 1 ciaza. Zastanawiam sie nad wyborem szpitala. Najblizej mam do Redlowa, ale opinie nie sa zbyt zachecajace. Czy mozecie doradzic gdzie najlepiej rodzic? Pozdrawiam


A ja rodziłam dwóch pierwszych synów właśnie w Redłowskim szpitalu i chwalę sobie! Rodziłam w 2007 i 2009 roku. Może jedynie zabrakło mi przy pierwszym porodzie pani od laktacji - bo urodziłam synka w piątek, a ona przyszła dopiero w poniedziałek - ja do tego czasu źle przystawiałam synia do piersi i miałam pogryzioną jedną pierś. Ona dopiero mi pokazała jak to robić dobrze - inne położne nie pomogły mi z tym. Ale ze wszystkimi innymi problemami mi pomagały. Więc tam mi sie super rodziło.
 
Czy ktoś ma świeże informacje, jak wygląda teraz poród w Redłowie? :-) Mamy tam najbliżej i pewnie wybór padnie właśnie tam.
 
reklama
Ja mam pytanie odnośnie dobrego ginekologa w Gdańsku, polecono mi pani doktor Małgorzatę Niedźwiecką, czy może ktoś z trójmiasta o niej słyszał? Jest dobra?
 
Do góry