reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szpitale, połozne , lekarze TRÓJMIASTO

Witam, dzisiaj przypadkiem trafilam na to forum szukajac informacji w Internecie o porodzie rodzinnym w szpitalu na Gdanskiej Zaspie. Czy moze wiedzie jak to tam wyglada? No i czy trzeba za to placic....
 
reklama
Rodziłam tam rodzinnie w lutym. Wygląda to tak, że płaci się 200 zł w kasie, mąż czy osoba towarzysząca zostawia na izbie przyjęć swoje rzeczydostaje zielony kubraczek:
sa4000572fk.jpg


i zostaje z rodzącą w sali porodowej. Jaki jest koniec w przypadku porodu s.n. nie wiem, bo skończyło się cesraką, ale męża wpuścili na salę operacyjną.
 
ja rodziłam naturalnie i rodzinnie na Zaspie, wszystko tak jak opisała Madzia S. Mąż był ze mną do końca i na sali poporodowej, wygonili go dopiero jak jechałam już na oddział, gdzie jak wiadomo nikogo się nie wpuszcza. I to on trzymał dzidziusia na rękach kiedy ja byłam szyta :) zajrzyj na stronę fundacji rodzić po ludzku ( nie jestem pewna, ale chyba po prostu www.rodzicpoludzku.pl ), tam są opinie oraz informacje na temat szpitali ( w tym cenniki ;) )
 
ithildin czy dr. Branicki to ten taki wysoki w okularach ok.30-40 lat ??? Ja też jak byłam w ciąży ok.20t.c. to pojechałam na tam w niedzielę i właśnie taki człowiek bardzo niemiło mnie potraktował.Też o mało nie wyszłam z płaczem,jakoś to zdusiłam.Miałam dziwne bóle,a on mnie opieprzył,że tyle godzin zwlekałam z przyjściem,że dziecko mogło by już nie żyć i czekało by mnie czyszczenie... Nasłuchałam się wtedy od niego co niemiara.Na szczęście z ciążą było ok,ale ja cały czas myślałam co by to było gdyby mój synek umarł mi w brzuszku :-[ Brrrr. Jeśli to jest dr. Branicki,a tak mi się wydaje,to go nie polecam,choś na samej patologii i porodówce już mi nie podpadł,ale taki człowiek,wogóle nie powinien schodzić na oddział ratunkowy,skoro ma takie podejście do kobiet ciężarnych,a widzę,że nie byłam wyjątkiem!!!
 
dawidowa nie pamiętam czy miał okulary, ale chyba tak... i reszta się zgadza :) współczuję tak niemiłych przeżyć, i to jeszcze w ciąży...
 
Witam...

To może i ja się wypowiem w kwestii szpitala na Zaspie.

Poród przebiegł bardzo szybko (w sumie 4h) i przyjemnie. Bardzo pomogła mi położna, która na szybkiego nauczyła mnie jak przeć :) Pod tym względem bajka.

Ale pobyt... Nie polecam. Przede wszystkim dość częste infekcje (paciorkowiec) wśród dzieci. Oczywiście winę przypisują mamom. Tylko ciekawe czemu tylko na Zaspie tak często to się zdarza... Co? Trafiają tu tylko kobiety zarażone? Jakaś bzdura i tyle. Mi dali antybiotyki dopiero po tygodniu jak się upomniałam, że skoro niby jestem chora to czemu nic nie dostaję. A poza tym Misio dostał antybiotyki zanim poznali co jest przyczyną jego niedyspozycji, jakby od razu wiedzieli, co mu jest (jasnowidze? ;))

Poza tym nie mogłam się od nikogo dowiedzieć co z moim dzieckiem. Zabrali mi go i tyle go widziałam. Musiałam chodzić i pytać gdzie on jest i co mu jest. Potem też olewka :( I tak 13 dni. Horror!! Pediatrzy traktowali dzieci jak worki - ani się nie uśmiechnęli do maluszka, ani zagadali.

Na szczęście Mały wyszedł z tej infekcji. No ale szpital ma doświadczenie
 
szpital na Zaspie - polecam - b. dobry oddzial dla noworotków i wcześniaków, wybrałam dlatego ze gdyby cos nie tak to.....
pediatrzy - przystojni, młodzi i przekazują żetelne informacje o maluszku, doradzą i podpowiedza ( jak sie zapytasz).
Gorzej z pielegniarkami na połozniczym - jedna suczka dala mi zastrzyk na wyjsciu z żelaza w nerke - ból straszny i przez tydzień nie mogłam się wyprostować
Lekarze tez fajni tylko jeden - jakis taki cham - dziewczyny mówiły na niego sadysta, podobno jak z szywa po porodzie to jak z mięsem sie obchodzi, ja nie wiem bo mną sie zajał dr Zalewski i polecam go serdecznie, bardzo dobry dr to jeszcze dr Beresniewicz. A połozne fantastyczna p. Zacharow ;D
 
To mnie pocieszyłaś z tymi położnymi, bo kasa to przyda się dzidzi bardziej. Mam pytanie a jak lekarze w Wejherowie, co możesz powiedziec o dr Maciejewskim? Czy płaciłaś za poród rodzinny lub za cos extra Cię policzyli?
 
reklama
Ja chętnie się dowiem czegoś o standartach porodu w szpitalu wojewódzkim. Co prawda termin mam dopiero na września ale już teraz chciałabym sie do niego przygotować. Byłam tam prawda, spisałam rzeczy jakie są potrzebne przy porodzie ale nie uzyskałam satysfakcjonujących odpowiedzi. Chciałabym wiedziec jak jest w tym szpitalu ze znieczuleniem zewnątrzoponowym, czy można poprosić o nie lekarza (oczywiście nawet za dopłatą), z kim na ten temat rozmawiać oraz czy jest możliwość cesarki na życzenie?
 
Do góry