reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jaka elektroniczna niania?

Hej

Ta niania jest naprawdę lepsza od tańszych niań innych firm, które miałam okazję używać (pożyczone)
Kiedy dziecko płakało lub z innego powodu nadajnik nadawał sygnał w tamtych odbiornikach był słychać wielki szum a w tle dopiero krzyk. W niani Philipsa jest cichutko, dźwięki słychać wyraźnie - nawet szept - dzisiaj przez nianię zawołałam szeptem mojego męża, a on świetnie to usłyszał! Doskonale słyszeliśmy kiedy mały miał kaszelek. Niania stoi w odpowiednio dużej odległości od łóżka a mimo to jej wrażliwość jest bardzo duża (posiada zresztą regulację)
Nadajnik może działać na baterie, odbiornik posiada stację dokującą i akumulatorki do ładowania. Akumulatorki starczają na długo. Odbiornik wskazuje czy jest połączenie z nadajnikiem, i może chodzić w trybie cichym (czyli bez dźwięku, obserwujemy tylko czy są jakieś dźwięki za pomocą wskaźników-diod)

Dodatkowym bajerem tego modelu jest lampka nocna - dla mnie akurat niezbyt użyteczna, no ale może komuś innemu się przydaje :)

Agnieszka
 
reklama
Witam. Pisałem o nianiach w innym chyba temacie:
Witam. Potrzebna będzie Ci zatem niania analogowa, cyfrówki mają zazwyczaj bardzo mały zasięg( gdzieś tak do 200-300 metrów w terenie otwartym). Osobiście posiadam właśnie nianię cyfrową z kamerą firmy Topcom i zasięg jest mały, wystarczy raptem na zejście piętro niżej. Za to analogowa niania topcom 1010 ma zasięg do 2 kilometrów, czy na tyle starcza to nie wiem, ale napewno zasięg jest lepszy niż w cyfrówkach. Z drugiej strony przy nianiach analogowych możesz miec problem z cb- radiami, bo jeśli mieszkasz gdzieś gdzie jest duży ruch( np trasa wylotowa, albo obwodnica) to jest możliwośc, że cb-radia będa przebijać się przez nianie, chociaż też nie zawsze się tak dzieje. Pozdrawiam.
 
Z drugiej strony przy nianiach analogowych możesz miec problem z cb- radiami, bo jeśli mieszkasz gdzieś gdzie jest duży ruch( np trasa wylotowa, albo obwodnica) to jest możliwośc, że cb-radia będa przebijać się przez nianie, chociaż też nie zawsze się tak dzieje. Pozdrawiam.

to nie do końca tak jest. CB działa na 27MHz. Większość homologowanych niań w Polsce działa na 443MHz i 2.4GHz (z pasmem 2.4GHz jest trochę kontrowersji ale nie będę na razie o tym pisał). Dlatego też zakłócenia pochodzące od nadajników CB są raczej mało prawdopodobne. Inna sprawa, że na rynku sprzedawane są urządzenia działające na innych pasmach, gdzie teoretycznie nie powinny nic nadawać ;) Moc urządzeń nadawczych jest również ograniczana do 10 i 100mW ze względu na przepisy.
Zakłócenia mogą powstawać za to od wszelkich urządzeń nadawczych w wolnych pasmach (telefony bezprzewodowe, centralki, zabawki sterowane radiowo i cała masa innych rzeczy) . Warto przed zakupem sprawdzić możliwości selekcji i wyboru kanałów.
 
Osobiście z problemem CB radia się nie spotkałem ponieważ używałem niani cyfrowej,, pisze tylko co usłyszałem od użytkowników niań analogowych, trochę się tego nasłuchałem, więc stwierdziłem, ze jest to problem czasami spotykany. Przykładowo niania TOPCOMu ma 8 kanałów więc na każdym zakłóceń raczej być nie powinno.
 
a my mamy angelcare i jest ok...fajna jest funckja czasowgo nasłuchu-tzn niania włącza sie tylko jak dziecko wydaje jakies dzwieki, ale mozna ja tez ustawic tak ze działa cały czas....minus za to ze w nadajniku sa bateryjki paluszki a nie taki samoładujący sie akumulatorek jak w odbiorniku
 
Miałam do czynienia z podanym przez Ciebei sklepem babyfant.pl i poweim ze maja nieco drozej,ale warto dopłącic pare zł i kupic cos lepszego. U nich zamówiłam tez elektroniczna niania,chyba nawet taka jak podałas w linku i teraz czekam na przesyłke.
 
reklama
A ja mam zwykła z canpola analogową i działa juz 3 lata bez zarzutu, sprawdza sie, nie jestem zwolenniczka kupna tych drogich:-D po co przepłacać? Trzeba się tez astanowić czy bedziecie jej uzywac na codzeń bo macie duży dom i ogród czy tylko okazyjnie itp
 
Do góry