reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Thermomix! Kto Ma i Poleca?

reklama
Witam
Długo tu nie zaglądałam ale jeśli Pani jeszcze nie kupiła przykrywki to podaję link gdzie można zamówić:
Sklep online / Polska

polecam oczywiście,ale ja osobiście nie wykorzystuje wszystkich jego funkcji.mam jeszcze pytanie osoby ktora sprzedaje termomixy.czy istnieje możliwość kupienia samej przykrywki?jakis czas temu przypalilam na gazie i sie troche odksztalcila.narazie udaje sie ja zamocowac ale nie wiem jak dlugo.
 
Ja mam ale nie umiem w tym gotować:no:
Zupy wychodzą mi papkowate, ok jesli tylko dla dzieci ale jeśli gotuję dla wszystkich to wolę ugotować gar a dzieciakom zmiksować miesko i warzywa osobno.

jednakże kiedy nasza duża rodzimnka życzy sobie placki ziemniaczane to nie musze trzeć 2kg ziemniaków:-);-)

A jak mi zabraknie bułki tartej albo cukru pudru to też nie ma problemu:-)

Osobiście nie wyobrażan sobie kuchni bez blendera:tak:
Zwłasza z większą miska,dużą mocą i np naczyniami vacum np.braun
 
Wg mnie termomix jest super bo zastepuje inne urzadzenia a tym samym zbedne graty - mozna gotowac na parze mielic podgrzewać, gotowac robic przetwory itp
jedyna wada to ze nie mozna całosci do zmywarki włożyć.
 
Witam, jeżeli macie Państwo jakieś wątpliwości dotyczące tego urządzenia bardzo serdecznie zapraszam do kontaktu. Sam od nie dawna jestem szczęśliwym posiadaczem thermomixu.
Wszystkim zainteresowanym mogę pomóc w jego nabyciu:-).
Kontakt guzik70@o2.pl
 
guzik a co to jakiś problem w nabyciu tego urządzenia jest? jak jest kasa to nie ma żadnego problemu :-D
ja dałam coś koło 3800zł

mam go od 2 miesięcy i co mogę powiedzieć:
fajny, ale za drogi :happy: po tygodniu euforii, gotuję zupy już w normalnym garnku, bo szczerze mówiąc za mała pojemność aby nagotować zupy na 2 dni dla 4 osobowej rodziny.

Thermomix super mieli różne rzeczy, fajnie wyrabia ciasto, jest idealny do robienia placków ziemniaczanych bo wrzucam wszystko do jednego pojemnika, mielimy w bodajże 30 sekund i tylko smażyć - dużo czasu można zaoszczędzić przy krojeniu, szatkowaniu, mieleniu.

Mam wiele zastrzeżeń do przepisów zawartych w książce dodawanej do tego urządzenia, trzeba samemu modyfikować je bo czasem trzeba dwa razy krócej zmielić albo dwa razy krócej coś pomieszać żeby wyszedł oczekiwany rezultat a nie ślepo wierzyć w te wskazówki.

Jak dla mnie wart jest 2000 zł - wtedy byłby wart swojej ceny. 3800 zł to stanowczo za dużo.
 
Ja na razie nie trafiłem na trefny przepis, wszystko co próbowałem zrobić wychodziło ok. Zdaję sobie sprawę, że to urządzenie nie zastąpi wszystkich przyborów kuchennych i nie jest w stanie ugotować niedzielnego rosołu, ale dla osób które na co dzień nie mają zbyt dużo czasu na przebywanie w kuchni uważam, że jest wystarczająco pomocne.
Zgadzam się z tobą misia_q,:happy2:że zupy ugotowanej w nim na dwa dni przy 4 osobowej rodzinie nie wystarczy, ale biorąc pod uwagę czas przygotowywania potraw myślę, że można sobie pozwolić na codzienne gotowanie w thermomixie.
 
reklama
Ja tez mam Thermonimxa, ale kupilam w Niemczech, wychodzi taniej. A ksiazki po polsku mam w wersji elektronicznej, trzeba tylko wydrukowac. Z urzadzenia jestem super zadowolona, uzywam prawie codziennie, robie zupy, ciasta, chleb, surowki, uzywam bardzo czesto do gotowania na parze. Super urzadzenie, warte swojej ceny.
 
Do góry