reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Plecy wklęsłe - ciągły ból

Dołączył(a)
8 Marzec 2014
Postów
2
Moja sześciolatka od jakiegoś czasu coraz bardziej skarży się na bóle pleców. Plecy są coraz bardziej zdeformowane, a dotychczasowe działania niewiele dają. niby chodzimy do rehabilitanta w Poznaniu - dojeżdżamy kilka razy w tygodniu - ale nie widzę efektów. Rehabilitacja trwa już kilka tygodni, a widzę, że moje dziecko jak cierpiało, tak cierpi. co robić? macie może kontakt do jakiegoś sprawdzonego lekarza albo rehabilitanta?
 
reklama
Mam się rozejrzeć za rehabilitantem. Podał mi kilka namiarów, ale nie stać mnie tak kosztowne zabiegi. Na państwowe leczenie musiałabym dlugo czekać, a nie mam na to czasu.
 
większość zdziera, ale czego się nie zrobi dla dobra własnego dziecka. ja dostałam rehabilitantkę z polecenia (mieszkam w okolicach Poznania, ale z tego co wiem obsługuje Poznań i okolice) - p. Paulinę Budzińską 723 941 316. Ceny nie są wygórowane. Mam jeszcze kontakt do dobrego rehabilitanta z Młp. i Mazowsza od koleżanek, więc jakby co to na priv.
 
Ważna jest dokładna, celowana diagnostyka - jeśli rehabilitant działa w ciemno, dając tylko ogólne ćwiczenia, to może nie tylko nie pomóc, ale i zaszkodzić. Warto przynajmniej na początku poświęcić w miarę możliwości pewne fundusze na dobrych specjalistów, którzy postawią diagnozę, opiszą problem i przedstawią plan terapii. Jest to inwestycja w zdrowie i jakość życia dziecka. Jeśli wada kręgosłupa jest postępująca to bardzo ważne jest szybkie i celowane działanie - nie można tego zaniedbać, ponieważ problem może się pogłębiać. Niestety w Poznaniu nie nie znam specjalistów, ale warto popytać, poszukać opinii i udać się zarówno do ortopedy, jak i dobrego fizjoterapeuty specjalizującego się w wadach postawy, może skoliozach - oni powinni mieć dobre rozeznanie, pokierować dalej procesem terapii.
 
Do góry