reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ziejące krocze

Dołączył(a)
18 Luty 2014
Postów
3
Jestem 4 miesiące po pierwszym porodzie i mam problem z moją pochwą. Kiedy siadam, kucam, rozszerzam nogi pochwa się otwiera i wydaje odgłos mlaskania. Poza tym uchodzi z niej powietrze. Jest to okropne. Byłam u lekarza - powiedział, że pochwa jest otwarta. Jedyne rozwiązanie to plastyka pochwy. Na zakończenie jeszcze dodał, że nie mam co liczyć na udane życie seksualne. Jestem załamana. Czy ktoś tak miał i cofnęło się to bez operacji, np. poprzez odpowiednie ćwiczenia? Ćwiczę mięśnie Kegla, ale na razie nie widzę różnicy.
 
reklama
Witaj nowesmaki,
Po pierwsze, warto znaleźć innego ginekologa, który z większym szacunkiem i profesjonalizmem podejdzie do zagadnienia:)
Niestety tak na odległość nie jestem w stanie ocenić w jakim stanie jest Twoja pochwa, a przede wszystkim mięśnie dna miednicy, które odpowiednio napięte - powinny zwężać ujście pochwy i zabezpieczać inne narządy miednicy mniejszej. Czy masz dodatkowo problem z nietrzymaniem moczu?
Jest duża szansa, że pod okiem specjalisty, odpowiednimi ćwiczeniami i zabiegami (elektrostymulacja, biofeedback) uda się doprowadzić mięśnie do porządku - jest to ważne z różnych względów, nie tylko dla życia seksualnego, ale przede wszystkim dla Twojego komfortu i prawidłowego funkcjonowania obszaru dna miednicy.
Napisz skąd jesteś, może będę mogła polecić zaufanych specjalistów.
 
Pani Mario dziękuję za odpowiedź.
Z nietrzymaniem moczu problemów raczej nie mam. Trochę częściej muszę chodzić do toalety niż przed ciążą.
Jestem z Białegostoku. Będę wdzięczna za wskazanie specjalistów.
 
AAAA, a kogoś z okolic katowice- jaworzna może Pani polecić? Problem podobny, a właściewie dot obnizonych ścian pochwy i nieco szyjki macicy plus smiechowe nietrzymanie...o seksie nie wspomne... - 14 mieś od porodu, ale nadal karmie p. pzdr
 
Do góry