reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Alimenty

magdalena83

Fanka BB :)
Dołączył(a)
30 Grudzień 2008
Postów
156
Był partner nie płaci alimentów komornik również nie potrafi ściagnąc z niego zasadzonej kwoty.Moje pyatnie jest takie by babcie dziecka moge podac o alimenty skoro ojciec nie płaci.
 
reklama
Babcia nie ma z tym nic wspólnego ;) Żyjesz w takim kraju w którym osoba która nie płaci alimentów nie ponosi większej odpowiedzialności przy braku opłacania alimentów :) Ewentualnie może dostać wyrok, a ty i tak zostaniesz bez pieniędzy :)
 
Owszem możesz podać babcie o alimenty to po pierwsze a po drugie drogi tato za ciągle uchylanie sie od obowiązku alimentacyjnego grozi odpowiedzialność karna i za coś takiego trafia sie do więzienia a wtedy zostaje
fundusz alimentacyjny wiec Rez nie jest tak ze zostaje sie bez pieniędzy .
Wiec nie mówmy ze żyjemy w kraju w którym ojciec jest bezkarny
Co do pozwania babci o alimenty to podstawa prawna : kodeks rodzinny i opiekuńczy Tytuł II dział III art. 128 i 132
 
Ostatnia edycja:
Jestem bez pieniedzy juz rok komornik wpłaca np po 50 gr lub 10 zł co drugi 3 miesiac miesiac porazka.Ojca mozna podac na policjei wtedy oni sie tym zajma ze bedzie miał sprawe karną ale przez pół roku komornik nie moze nic wpłacić.A najlepsz jest to ze nie płaci a jeszcze chce obnizyc alimenty
 
Ja tez jestem bez alimentów wiec Cie rozumiem ale u mnie to inna sytuacja. Ja bym zgłosiła delikwenta na policję skoro i tak i tak nie płaci to niech chociaż poniesie konsekwencje. Jak będzie w więzieniu będziesz mogła dalej działać
 
Ja wcale babci nie żałuję. Skoro wychowała syna, tak że nie potrafi wziąć odpowiedzialności za swoje czyny to niech bierze ją za niego. Albo niech na niego odpowiednio wpłynie.
Niestety znam to z autopsji... Babcia, ktora ciągle powtarza synkowi, źeby zabezpieczał się finansowo na wszelki wypadek. I tak się zabezpieczył, że nie wykazuje żadnych dochodów, a ona jest właścicielka dochodowej firmy, którą zresztą prowadzą wspólnie. Niestety jak będę zmuszona to ją pozwę i wcale nie będę żałować. Tylko z tego co wiem to i tak od rodziny w drugiej linii przyznawane są nizsze alimenty niż od ojca.
 
babcie zostaw w spokoju, czy ty cale zycie bedziesz odpowiadać za czyny swojego dziecka? czy tez będziesz za nie chętnie placic alimenty? Skoro ojciec dziecka jest dorosły to do niego miej pretensje a nie do osób trzecich
 
reklama
Niestety, ale są przypadki gdzie osoba trzecia wcale nie jest osobą trzecią, a czynnie biorącą udział w wydarzeniach. Ona jest babcią dziecka, nie obcą osobą. Zresztą sama całe życie żerowała na swojej teściowej, która czuła się winna, że jej syn zostawił dziecko. Teraz jej syn powiela błędy ojca. Niestety, ale skoro mają wspólny majątek i dochody to nieważne czy pozwę ją czy jego. W tym przypadku ze względów formalnych pozwaną będzie ona.
 
Do góry