reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Alimenty na dziecko i zone

Dołączył(a)
17 Styczeń 2011
Postów
4
Witam,mam pytanie odnosnie alimentow,,rozstalam sie z mezem 2 miesiace temu nie mieszkamy razem nasz syn bedzie mial teraz 2 lata chce podac meza o alimenty na dziecko chcialam zapytac czy lepiej na pozwie napisac wieksza kwote bo chcialam od meza 400zl alimentow,,to czy lepiej napisac 600zl i sad znizy ta kwote..jest problem ze maz pracuje ale na czarno gdyz wie ze tak moglby dostac wiecej i nie chce sie zatrudniac na umowe..Drugie pytanie jest odnoscie mnie czy moge starac sie o alimenty na siebie ,kiedys wyczytalam cos takiego na jakiejsc stronie ze maz moze placic rowniez na zone ja w obecnej chwili do konca kwietnia jestem na wychowawczym platnym i mam dochodu tylko 468 zl pozniej tez nie bede mogla isc do pracy gdyz nie mam z kim zostawic syna ,,czy istnialaby taka mozliwosc by tez go o to podac.i czy takie sprawy o alimenty na dziecko i na zone zalatwia sie na jednej rozprawie??.z gory dziekuje za odpowiedz..
 
reklama
Staram się nie pozostawiać pytań bez odpowiedzi, choć skutecznie mi to Państwo utrudniacie nie stosujac się do zasad (regulaminu) na przykład zadajac pytania w istniejących wątkach (choć to akurat Pani nie dotyczy). Staram się też odpowiadać na Państwa pytania w niedługim czasie i nie sądzę by nieuzyskanie w porannych godzinach odpowiedzi na pytanie zadane poprzedniego dnia wieczorem mogło być powodem do zniecierpliwienia.

Witam,mam pytanie odnosnie alimentow,,rozstalam sie z mezem 2 miesiace temu nie mieszkamy razem nasz syn bedzie mial teraz 2 lata chce podac meza o alimenty na dziecko chcialam zapytac czy lepiej na pozwie napisac wieksza kwote bo chcialam od meza 400zl alimentow,,to czy lepiej napisac 600zl i sad znizy ta kwote..
Wmojej ocenie podawanie kwoty innej niz w rzeczywistości się Pani domaga jest naganne. Kwota alimentów nie jest po prostu liczbą zaproponowaną przez Panią, ale powinna odzwierciedlać określony udział ojca w kosztach utrzymania dziecka.

Drugie pytanie jest odnoscie mnie czy moge starac sie o alimenty na siebie ,kiedys wyczytalam cos takiego na jakiejsc stronie ze maz moze placic rowniez na zone ja w obecnej chwili do konca kwietnia jestem na wychowawczym platnym i mam dochodu tylko 468 zl pozniej tez nie bede mogla isc do pracy gdyz nie mam z kim zostawic syna ,

Do chwili rozwodu bądź separacji jesteście Państwo rodziną i mąż ma obowiązek łożyć na utrzymanie rodziny. Jeśli nie robi tego dobrowolnie, sąd może orzec alimenty.
 
Ostatnia edycja:
Do góry