reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brak kontaktu z córką podczas jej pobytu o taty

Noel

Kochająca mama
Dołączył(a)
1 Sierpień 2007
Postów
5 513
Miasto
Legionowo
Witam,

Rozstaliśmy się z mężem, nie mamy jednak rozwodu ani ustalonych kontaktów z dzieckiem. Mamy 4,5 letnią córkę opieką, nad którą się dzielimy. Córka mieszka ze mną ale na weekendy zabiera ją tata. Kiedy dziecko jest ze mną mąż nie ma problemów z kontaktem i informacją co się dzieje z dzieckiem i gdzie jest. Natomiast kiedy dziecko jest u taty nie mam z z nim kontaktu. Mąż nie odbiera telefonu, nie odpisuje na smsy. Nie jestem w stanie dowiedzieć się co się dzieje z moim córką. Wiem, że jesteśmy równoprawnymi opiekunami ale czy to oznacza, że nie mam prawa wiedzieć co się dzieje z moim dzieckiem kiedy jest pod opieką taty? Czy mój mąż ma prawo postępować w ten sposób?
 
reklama
Witam,

Rozstaliśmy się z mężem, nie mamy jednak rozwodu ani ustalonych kontaktów z dzieckiem. Mamy 4,5 letnią córkę opieką, nad którą się dzielimy. Córka mieszka ze mną ale na weekendy zabiera ją tata. Kiedy dziecko jest ze mną mąż nie ma problemów z kontaktem i informacją co się dzieje z dzieckiem i gdzie jest. Natomiast kiedy dziecko jest u taty nie mam z z nim kontaktu. Mąż nie odbiera telefonu, nie odpisuje na smsy. Nie jestem w stanie dowiedzieć się co się dzieje z moim córką. Wiem, że jesteśmy równoprawnymi opiekunami ale czy to oznacza, że nie mam prawa wiedzieć co się dzieje z moim dzieckiem kiedy jest pod opieką taty? Czy mój mąż ma prawo postępować w ten sposób?

Ojciec dziecka nie ma obowiązku odbierać od Pani telefonów i odpisywać na sms, szczególnie jeśli kontakty te są natarczywe. Oczywiście ma Pani prawo wiedzieć co dzieje się z dzieckiem, ale oznacza to, że ojciec musi Panią powiadomić gdyby wydarzyło się coś istotnego. Nie ma jednak obowiązku sprawozdawania codziennie jak ma się dziecko. Szczególnie, że pisze Pani iż rozstaje się Pani z dzieckiem na 2 dni.
 
Do góry