reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

brak wysyłania zwolnień lekarskich do zusu

Y

yra245

Gość
Witam

Mam pytanie, obecnie przebywam na zwolnieniu lekarskim z powodu zagrożonej ciąży. Ostatnie zwolnienie mam od 7.10 do 28.10 - dostarczone pracodawcy 07.10. Dziś dzwoniłam do ZUsu - nie mają tego zwolnienia ! Po e-mailu do szefowej stwierdziła że wysłała ale nie może znaleźć potwierdzenia z poczty i mam przynieść jej duplikat ! Cała sytuacja jest nie poważna. Co mogę z tym zrobić? Czy jeśli teraz wyślę zwolnienie lekarskie do Zusu , to ZUs przychyli się do mojego wniosku aby przesłał mi środki wcześniej niż po upływie 30 dni? Generalnie chodzi mi o to co mogę z tym zrobić? Pracodawca nie postąpił dobrze prawda?
 
reklama
potwierdzenie e-mailowe od niej ( adres e-mailowy bankowy) , że otrzymała je 7 października, i to że kolejne duplikat podpisze mi z datą odebrania 7 października. nagranie na kamerze - bo jest to bank, świadkowie pracownicy oraz przebywający audytorw placówce. z potwierdzeniem nie ma problemu.
 
Może Pani zatem powiadomić ZUS i prokuraturę o nieprawidłowościach w przekazywaniu dokumentów. Gdyby Pani miała kopię zwolnienia z poświadczeniem przyjęcia przez pracodawcę mogłaby Pani sama przekazać druk do ZUS co usprawniłoby otrzymanie świadczenia.
 
dziś idę dostarczyć duplikat - i pracodawca sam wyszedł z inicjatywą że podbije i sama mogę wysłać. Tylko że ja już czekałam na wypłatę powoli tego świadczenia za to zwolnienie, a tu teraz niewiem ile będę czekać, czy jest możliwość przyspieszenia tego w jakiś sposób tego w Zusie? już napisałam pismo wyjaśniające z prośbą o wcześniejszą wypłatę, mam nadzieję że to pomoże. Opłaty, kredyt, życie, - a z jej strony to po prostu zrobienie mi na złość - a dla mnie jest to straszne skomplikowanie bieżącej sytuacji materialnej.
 
Do góry