1. do 6. z 6
Tym forum zarządza Ewelina Słotwińska-Rosłanowska
– prawnik (Uniwersytet Warszawski) oraz ekonomista (Szkoła Główna Handlowa), pracownik Zakładu Demografii SGH. Specjalizuje się w prawie pracy oraz prawie rodzinnym, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień łączenia pracy zawodowej z obowiązkami rodzinnymi. Jest autorką licznych publikacji i opracowań z dziedziny polityki rodzinnej.
    yra245
    Guest

Domyślnie brak wysyłania zwolnień lekarskich do zusu

Witam

Mam pytanie, obecnie przebywam na zwolnieniu lekarskim z powodu zagrożonej ciąży. Ostatnie zwolnienie mam od 7.10 do 28.10 - dostarczone pracodawcy 07.10. Dziś dzwoniłam do ZUsu - nie mają tego zwolnienia ! Po e-mailu do szefowej stwierdziła że wysłała ale nie może znaleźć potwierdzenia z poczty i mam przynieść jej duplikat ! Cała sytuacja jest nie poważna. Co mogę z tym zrobić? Czy jeśli teraz wyślę zwolnienie lekarskie do Zusu , to ZUs przychyli się do mojego wniosku aby przesłał mi środki wcześniej niż po upływie 30 dni? Generalnie chodzi mi o to co mogę z tym zrobić? Pracodawca nie postąpił dobrze prawda?

Ekspert BB. Prawniczka

PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    264
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0
    Osiągnięcia Pierwsza rocznica! Otwieram szampanaZ pewną  taką nieśmiałościąŻywa legenda forum

Domyślnie Odp: brak wysyłania zwolnień lekarskich do zusu

Oczywiście, że nie postąpił dorze Musze jednak wiedzieć jakie ma Pani potwierdzenie dostarczenia pracodawcy zwolnienia?
    Cytuj Cytuj
    Dziękuję Lubi

yra245
    Guest

potwierdzenie e-mailowe od niej ( adres e-mailowy bankowy) , że otrzymała je 7 października, i to że kolejne duplikat podpisze mi z datą odebrania 7 października. nagranie na kamerze - bo jest to bank, świadkowie pracownicy oraz przebywający audytorw placówce. z potwierdzeniem nie ma problemu.

Ekspert BB. Prawniczka

PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    264
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0
    Osiągnięcia Pierwsza rocznica! Otwieram szampanaZ pewną  taką nieśmiałościąŻywa legenda forum

Może Pani zatem powiadomić ZUS i prokuraturę o nieprawidłowościach w przekazywaniu dokumentów. Gdyby Pani miała kopię zwolnienia z poświadczeniem przyjęcia przez pracodawcę mogłaby Pani sama przekazać druk do ZUS co usprawniłoby otrzymanie świadczenia.
    Cytuj Cytuj
    Dziękuję Lubi

yra245
    Guest

dziś idę dostarczyć duplikat - i pracodawca sam wyszedł z inicjatywą że podbije i sama mogę wysłać. Tylko że ja już czekałam na wypłatę powoli tego świadczenia za to zwolnienie, a tu teraz niewiem ile będę czekać, czy jest możliwość przyspieszenia tego w jakiś sposób tego w Zusie? już napisałam pismo wyjaśniające z prośbą o wcześniejszą wypłatę, mam nadzieję że to pomoże. Opłaty, kredyt, życie, - a z jej strony to po prostu zrobienie mi na złość - a dla mnie jest to straszne skomplikowanie bieżącej sytuacji materialnej.

Ekspert BB. Prawniczka

PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    264
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Pismo moze spowodować przyspieszenie wypłąty, ale nie musi, bo nikt nie musi uwzględniać zawartych w nim okolicznosci.
    Cytuj Cytuj
    Dziękuję Lubi

Zasady pisania postów