reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciąża na urlopie wychowawczym

Bardzo proszę o odpowiedź- czy składając wniosek o przerwanie wychowawczego z informacją o kolejnej ciązy i wielce prawdopodobnym zwolnieniu od pierwszego dnia - może przysporzyć mi problemów
 
reklama
mam umowę na czas nieokreślony, obecnie przebywam na urlopie wychowawczym do września 2013 - jestem w ciąży w 5 tyg - chciałabym przerwać wychowawczy jak najszybciej i iść na l4 (ciąża zagrożona)
Wiem, że 30 dni przed planowanym powrotem mam złożyć podanie - interesuje mnie inna kwestia - czy w tej sytuacji mogę poinformować pracodawcę od razu, że jestem w ciąży i prawdopodobnie będę na L4? (czyli de facto nie wrócę do pracy w planowanym terminie) - nie chcę żeby ktoś się napracował bez sensu przygotowując mi samochód, a co gorsze.. zwalniając osobę zatrudnioną na moje zastępstwo itp
poza tym czy dobrze rozumiem, że w sytuacji umowy na czas nieokreslony nie ma znaczenia czy zwolnienie zostanie wypisane przed zakończeniem 12 tyg ciazy?
Pracownicy w ciąży nie można wypowiedzic umowy.


 
Witam ponownie :)

umowa skończy mi się z dniem porodu, czy w tym wypadku zaświadczenie, że urodziłam zanoszę do pracodawcy i on informuje ZUS o przejściu na zasiłek macierzyński, czy dodatkowo sama muszę takie zaświadczenie zanieść do ZUS i do ZUS składam wniosek o dodatkowe tyg urlopu macierzyńskiego ?? czy na zasiłku mi one nie przysługują ??
 
Do góry