reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciąża na urlopie wychowawczym

reklama
Pani kierownik zmusza mnie do zrobienia badań odnośnie zdolności do pracy, każe przynieść wyniki dzień przed rozpoczęciem pracy. Ma do tego prawo ?
Przed dopuszeczeniem do pracy, ale nie może wymagać by poświęcała Pani na badania czas, który ma Pani dla dziecka. Zwykle badania roni się pierwszego dnia po powrocie do pracy.

Czy jeśli poinformuję kierownika sklepu, że jestem w ciąży to dam mu czas i możliwość na zwolnienie mnie ?
Tylko w tzw"trybie dyscyplinarnym".

czy jestem już chroniona ??
Co do zasady tak.

Czy w takim wypadku robienie tych badań ma sens?
Nie.

(umowa jest do 31.08.2012, przerywam urlop wychowawczy z dniem 13.06.2012, to będzie 12 tydzień ciąży z tym dniem będę miała wystawione l4,a teraz jestem na urlopie wychowawczym).
 
dziękuję Pani bardzo za odpowiedź, bynajmniej nie miałam na celu ponaglenia, ale czasem w natłoku postów jakiś może przejść niezauważony :)
 
Pojawiło się kolejne pytanie, czy po przejściu z urlopu wychowawczego na L4 należą mi się świadczenia socjalne takie jak tzw. "wczasy pod gruszą" ? Na l4 przeszłam 13 czerwca, wypłata środków "wczasy pod gruszą" była dzisiaj, ale niestety nie dostałam. W poprzedniej ciąży przebywając na l4 (w tej samej firmie) pobierałam normalnie wszystkie świadczenia socjalne, ale może po przejściu z urlopu wychowawczego procedura jest inna ??

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
 
Pojawiło się kolejne pytanie, czy po przejściu z urlopu wychowawczego na L4 należą mi się świadczenia socjalne takie jak tzw. "wczasy pod gruszą" ?
Nie ma tu jednolitych reguł - odpowiedzi należy szukać w regulaminie ZFŚS.

Na l4 przeszłam 13 czerwca, wypłata środków "wczasy pod gruszą" była dzisiaj, ale niestety nie dostałam. W poprzedniej ciąży przebywając na l4 (w tej samej firmie) pobierałam normalnie wszystkie świadczenia socjalne, ale może po przejściu z urlopu wychowawczego procedura jest inna ??
jak wyżej - decyduje regulamin.
 
witam,

czytałam poprzednie odpowiedzi i chciałabym tylko się upewnić czy nic się nie zmieniło w tym roku, w internecie krążą sprzeczne informacje.
Jestem na urlopie wychowawczym, zaszłam w kolejną ciążę, jesteśmy w b. trudnej sytuacji finansowej i dlatego chciałabym przerwać urlop i przejść na L4. (To również korzystne dla pracodawcy bo jest osoba na zastępstwo) Czy aby otrzymać 100% świadczenia muszę wrócić do pracy na 1 a może 30 dni, czy wystarczy, że w dniu ustalonej daty powrotu przedstawię L4?
 
tak jak tu już było pisane.

-składamy wniosek o przerwanie urlopu wychowawczego na 30 dni przed planowanym "powrotem" lub można wrócić "od ręki" jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę

- w dniu "powrotu" dostarczamy pracodawcy l4

- nie ma konieczności przepracowania ani jednego dnia

- dostanie Pani 100% wynagrodzenia
 
Dokłądnie tak jak napisała vii i jak to już wielokrotnie pisaliśmy tu na forum.

tak jak tu już było pisane.

-składamy wniosek o przerwanie urlopu wychowawczego na 30 dni przed planowanym "powrotem" lub można wrócić "od ręki" jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę

- w dniu "powrotu" dostarczamy pracodawcy l4

- nie ma konieczności przepracowania ani jednego dnia

- dostanie Pani 100% wynagrodzenia
 
reklama
Witam, nie wiem czy nie powtórzę tematu :)

mam umowę na czas nieokreślony, obecnie przebywam na urlopie wychowawczym do września 2013 - jestem w ciąży w 5 tyg - chciałabym przerwać wychowawczy jak najszybciej i iść na l4 (ciąża zagrożona)
Wiem, że 30 dni przed planowanym powrotem mam złożyć podanie - interesuje mnie inna kwestia - czy w tej sytuacji mogę poinformować pracodawcę od razu, że jestem w ciąży i prawdopodobnie będę na L4? (czyli de facto nie wrócę do pracy w planowanym terminie) - nie chcę żeby ktoś się napracował bez sensu przygotowując mi samochód, a co gorsze.. zwalniając osobę zatrudnioną na moje zastępstwo itp
poza tym czy dobrze rozumiem, że w sytuacji umowy na czas nieokreslony nie ma znaczenia czy zwolnienie zostanie wypisane przed zakończeniem 12 tyg ciazy?
Najchetniej poinformowałabym kadry zaraz po złożeniu podania o skrócenie wychowawczego o kolejnej ciąży ale nie wiem czy nie będzie to miało przykrych dla mnie konsekwencji. Proszę o kilka słów o powyższej sytuacji.
pozdrawiam,
Sylwia
 
Do góry