reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Działalność gospodarcza - zasiłek macierzyński!

Dołączył(a)
12 Lipiec 2011
Postów
1
Witam,

Mam następujący problem:
Prowadzę działalność od 1.08.2010 i jestem na ulgowym Zus-ie bez dobrowolnego chorobowego teraz od 7.07.2011 przystąpiłam do chorobowego i podwyższyłam sobie podstawę za składki społeczne ale jest to niepełny miesiąc termin mam na 5.08 i nie wiem co teraz bo myślałam że jak zapłacę za pełny miesiąc lipiec teraz to mi bedzie się liczyła wysokość macierzyńskiego od tej wysokiej podstawy ale wczoraj jak dzwoniłam do Zus-u to mi powiedziała Pani ze mam zapłacić tylko za 25 dni lipca i za cały sierpień składkę wtedy dostane wyższy macierzyński który będzie liczony od podstawy za pełny miesiąc sierpień. Czy mam tak zrobić jak mi doradziła ta Pani? Czytałam już różne fora ale nadal nie wiem jak to jest z tym macierzyńskim jak oni to liczą? Proszę o pomoc.
 
reklama
Do góry