reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Koniec urlopu wych. - koniec umowy o pracę - i co dalej?

AgnieszkaKRK31

Mamuśka dwóch urwisków.
Dołączył(a)
12 Marzec 2009
Postów
940
Miasto
duże miasto
Dzień Dobry,
Dn. 31.12.2014 r kończy się moja umowa o pracę- umowa na czas określony.

Od 15.X.2012 do 31.12.2014 r przebywam na urlopie wychowawczym na drugie dziecko.

1.Czy mam jakieś obowiązki względem pracodawcy przed wygaśnięciem umowy o pracę?
2.Czy mam go poinformować, że nie chcę przedłużać umowy o pracę? - myślę, że on również mi jej nie przedłuży.
3. W jakim terminie pracodawca powinien wydać świadectwo pracy? czy muszę się po nie zgłosić osobiście?
4. Czy nadal przez 30 dni od wygaśnięcia umowy o pracę jestem objęta ubezpieczeniem zdrowotnym? a co dalej z ubezpieczeniem zdrowotnym - czy zrobi to UP jak się zarejestruję, czy mąż musi mnie zgłosić do ubezpieczenia w swoim zakładzie pracy? od kogo to zależy?
5. Czy rejestrując się jako bezrobotna nabywam prawa do zasiłku dla bezrobotnych?
Mój staż pracy wynosi 16 lat, z tego w okresie 1.X.2008 - 31.12.2014 jestem zatrudniona u jednego pracodawcy- umowa na czas określony, z tym, że od 2009 r przebywałam na L4, urlopie macierzyńskim, wychowawczym aż do końca umowy o pracę.

Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam.
 
reklama
Dzień Dobry,
Dn. 31.12.2014 r kończy się moja umowa o pracę- umowa na czas określony.

Od 15.X.2012 do 31.12.2014 r przebywam na urlopie wychowawczym na drugie dziecko.

1.Czy mam jakieś obowiązki względem pracodawcy przed wygaśnięciem umowy o pracę?
Tak. Standardowe tj. np rozliczenie się ze sprzętu itp.
2.Czy mam go poinformować, że nie chcę przedłużać umowy o pracę? - myślę, że on również mi jej nie przedłuży.
Nie ma takiej konieczności. Umowa kończy się. Jej przedłużenie (aneks) lub zawarcie nowej wymaga zgodnej woli stron.
3. W jakim terminie pracodawca powinien wydać świadectwo pracy? czy muszę się po nie zgłosić osobiście?
Niezwłocznie po zakończeniu umowy.

4. Czy nadal przez 30 dni od wygaśnięcia umowy o pracę jestem objęta ubezpieczeniem zdrowotnym?
Tak.
a co dalej z ubezpieczeniem zdrowotnym - czy zrobi to UP jak się zarejestruję, czy mąż musi mnie zgłosić do ubezpieczenia w swoim zakładzie pracy?
Musi.
od kogo to zależy?
Przy mężu ubezpiecza się Pani jak nie ma Pani tytułu sama (np. nie zarejestruje się Pani w PUP).
Prosze też pamiętać o ubezpieczeniu dziecka - przy Pani lub przy ojcu dziecka.

5. Czy rejestrując się jako bezrobotna nabywam prawa do zasiłku dla bezrobotnych?
Mój staż pracy wynosi 16 lat, z tego w okresie 1.X.2008 - 31.12.2014 jestem zatrudniona u jednego pracodawcy- umowa na czas określony, z tym, że od 2009 r przebywałam na L4, urlopie macierzyńskim, wychowawczym aż do końca umowy o pracę.
Nie znam sytuacji szczegółowo, ale z tak pobieżnych informacji wynika, ze będzie Pani miałą prawo do zasiłku.
 
Do góry