reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

L4 w ciązy płacone przez zus a zmiana lekarza prowadzącego ciązę..

jeny79

Fanka BB :)
Dołączył(a)
9 Wrzesień 2012
Postów
231
Witam
Jestem w 21tyg ciązy, mieszkam w Rybniku, jestem na L4 od 5 tyg ciązy, jestem zatrudniona w Katowicach w kilku osobowej firmie a moją ciązę również prowadzi lekarka z katowic, teraz przebywając na L4 dojeżdzam te 60 km na wizyty, pieniądze przychodzą z zusu w chorzowie..
poniewaz myśle o zmianie lekarza prowadzącego na przyjmującego w moim miescie Rybniku mam pytanie jak to będzie dalej z L4, lekarz z mojego miasta będzie wysyłał te L4 do którego zusu ? do Rybnika ? czy nie będę miec z tego powodu problemów w związku z wypłatą chorobowego ? i który zus będzie to robił ?

z góry dziękuję za odpowiedz
pozdrawiam
 
reklama
ja wysyłam do pracodawcy swoje L4 a on dalej i lekarz też wysyła do zusu tak ? skąd lekarz wie do którego zusu wysłac to moje L4 ? mnie zastanawia czy jak zmienie lekarza i zwolnienie będzie szło póżniej z Rybnika a nie z Katowic tak jak teraz to też znajdzie sie tam gdzie wcześniej czy zostanie zachowana ciągłosc ?
 
Lekarz nie wysyła do zusu tylko jak już pracodawca ja też zmieniłam lekarza w ciąży i problemu nie było nie martw sie tylko jak już będziesz już w późniejszej ciąży to jedynie załatwia sie rehabilitacyjne zamiast chorobowe
 
dziewczyny nie wprowadzajcie się wzajemnie w błąd.

nie ma czegoś takiego jak rehabilitacyjne w ciąży , obecnie na chorobowym w ciążę można być całe 9 miesięcy czyli 270 dni i nie trzeba się starać o zasiłek rehabilitacyjny. kiedyś dawno temu tak było.

po drugie to zakład pracy wysyła twoje zwolnienie do zusu , i zawsze wysyła do zusu w którym odprowadza Twoje składki chorobowe. lekarz , zmiana lekarza nie ma tu żadnego znaczenia. swojego zwolnienia lekarskiego do zusu samemu wysłać nie można, bo zakład pracy podbija na drugiej stronie kiedy takie zwolnienie lekarskie otrzymał i przybija pieczątkę. chyba, że właśnie Ci podbije i wtedy można samemu wysłać, ale powtarzam zmiana lekarza nie ma tu żadnego znaczenia bo to zakład pracy rozlicza Twoje zwolnienia lekarskie a nie lekarz.

nie bez powodu w zwolnieniu lekarskim podaje się dane pracodawcy włącznie z nipem.
 
dziewczyny nie wprowadzajcie się wzajemnie w błąd.

nie ma czegoś takiego jak rehabilitacyjne w ciąży , obecnie na chorobowym w ciążę można być całe 9 miesięcy czyli 270 dni i nie trzeba się starać o zasiłek rehabilitacyjny. kiedyś dawno temu tak było.

po drugie to zakład pracy wysyła twoje zwolnienie do zusu , i zawsze wysyła do zusu w którym odprowadza Twoje składki chorobowe. lekarz , zmiana lekarza nie ma tu żadnego znaczenia. swojego zwolnienia lekarskiego do zusu samemu wysłać nie można, bo zakład pracy podbija na drugiej stronie kiedy takie zwolnienie lekarskie otrzymał i przybija pieczątkę. chyba, że właśnie Ci podbije i wtedy można samemu wysłać, ale powtarzam zmiana lekarza nie ma tu żadnego znaczenia bo to zakład pracy rozlicza Twoje zwolnienia lekarskie a nie lekarz.

nie bez powodu w zwolnieniu lekarskim podaje się dane pracodawcy włącznie z nipem.

Dokładnie tak. Dziekuję :)
 
Nie do końca się zgodzę, że nie ma zasiłku rehabilitacyjnego w ciąży. W szczególnych przypadkach- tak było w moim przypadku nie tak dawno bo rodziłam w październiku 2012- jeśli kobieta zachoruje i jest na zwolnieniu lekarskim a następnie okazuje się że jest w ciąży może nie wystarczyć te 270 dni i na 6 tygodni przed końcem należnego l4 trzeba złożyć odpowiednie dokumenty aby przyznano zasiłek rehabilitacyjny na ten okres który będzie w ciąży po upływie tych 270 dni.
 
reklama
być może tak jest. ale jeśli po rozpoznaniu ciąży która jest zagrożona przejdzie się na L4 to zasiłku rehabilitacyjnego nie ma. jeśli przedtem się chorowało to być może tak jest.
 
reklama
Do góry