Strona 1 z 2 12 Ostatni
1. do 10. z 12
Tym forum zarządza Ewelina Słotwińska-Rosłanowska
– prawnik (Uniwersytet Warszawski) oraz ekonomista (Szkoła Główna Handlowa), pracownik Zakładu Demografii SGH. Specjalizuje się w prawie pracy oraz prawie rodzinnym, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień łączenia pracy zawodowej z obowiązkami rodzinnymi. Jest autorką licznych publikacji i opracowań z dziedziny polityki rodzinnej.
    Fan(ka) Avatar aasica
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    17
    Dziękuję (Otrzymane)
    22
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Domyślnie O ile wcześniej złożyć wniosek o urlop wypoczynkowy będąc na macierzyńskim?

Witam.

Obecnie jestem na urlopie macierzyńskim(kończy się 26 lipca) o ile dni wcześniej mam złożyć wniosek do pracodawcy o udzieleni mi urlopu wypoczynkowego??

Dodam że pracuję w małym zakładzie i ze było to zawsze ustnie uzgadniane tj. data i okres urlopu wypoczynkowego.

Cytuj Cytuj
    Dziękuję Lubi

Ekspert BB. Prawniczka

PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    262
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0
    Osiągnięcia Pierwsza rocznica! Otwieram szampanaZ pewną  taką nieśmiałościąŻywa legenda forum

Domyślnie Odp: O ile wcześniej złożyć wniosek o urlop wypoczynkowy będąc na macierzyńskim?

Najpóźniej w ostatnim dniu urlopu macierzyńskiego. We wniosku nalezy podać na jak długo urlop ma być udzielony i warto zaznaczyć, że urlop wypoczynkowy ma być bezpośrednio po macierzyńskim.
    Cytuj Cytuj
    Dziękuję Lubi

Fan(ka) Avatar aasica
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    17
    Dziękuję (Otrzymane)
    22
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Domyślnie Odp: O ile wcześniej złożyć wniosek o urlop wypoczynkowy będąc na macierzyńskim?

dziękuję

Cytuj Cytuj
    Dziękuję Lubi

mama
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    65
    Dziękuję (Otrzymane)
    682
    Lubi (Dane)
    1
    Lubi (Otrzymane)
    4
    Osiągnięcia Pierwsza rocznica! Otwieram szampanaPogadajmyŻywa legenda forum

Cytat Napisał(a) E. Słotwińska-Rosłanowska Zobacz post
    , że urlop wypoczynkowy ma być bezpośrednio po macierzyńskim.
    dlaczego? nie wystarczy podać daty od do?
    Cytuj Cytuj
    Dziękuję Lubi

Ekspert BB. Prawniczka

PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    262
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0
    Osiągnięcia Pierwsza rocznica! Otwieram szampanaZ pewną  taką nieśmiałościąŻywa legenda forum

Jak Pani pewnie zauważyła wspomniałam, ze warto (a nie trzeba koniecznie) zaznaczyć fakt, że urlop wypoczynkowy jest urlpem następujacym bezpośrednio po macierzyńskim. Co do zasady ani pracownik, ani pracodawca nie mają prawa narzucić drugiej stronie terminu, w którym urlop wypoczynkowy ma być wykorzystany. Termin urlopu podlega bowiem ustaleniu przez strony.
    W przypadku jednak gdy urlop wypoczynkowy udzielany jest bezpośrednio po macierzyńskim (co warto właśnie zaznaczyć), urlop udzielany jest w trybie art. 163KP, a zatem pracodawca jest związany wnioskiem pracownicy.
    Cytuj Cytuj
    Dziękuję Lubi

Entuzjast(k)a Avatar ivette73
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    9
    Dziękuję (Otrzymane)
    11
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Witam ,

ponieważ nie ma tutaj wątku o urlopie macierzyńskim typowo, więc nie zakładam nowego i chciałam zapytać , czy będąc na L4 muszę składać podanie o urlop macierzyński? I co z tym dodatkowym 14 dniowym urlopem.?
    Dziękuję
    Cytuj Cytuj
    Dziękuję Lubi

Ekspert BB. Prawniczka

PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    262
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

czy będąc na L4 muszę składać podanie o urlop macierzyński? I co z tym dodatkowym 14 dniowym urlopem.?
    Rozumiem, że jest Pani obecnie w ciąży jest Pani na L4.

Co do zasady urlop macierzyński rozpoczyna się w dniu porodu (rozpoczyna się z mocy prawa a nie na wniosek). Może Pani jednak chcieć rozpocząc urlop wczesniej (przed porodem) i wtedy nalezy złożyć stosowny wniosek. Brak wniosku oznacza rozpoczęcie urlopu w dniu porodu.

Co do urlopu dodatkowego, ten jest udzielanany jednorazowo w wymiarze tygodnia lub wielokrotności tygodnia bezpośrednio po podstawowym urlopie macierzyńskim. Urlopu udziela się na pisemny wniosek pracownika złożony nie później niż 7 dni przed planowaną datą rozpoczęcia dodatkowego urlopu macierzyńskiego.
    Cytuj Cytuj
    Dziękuję Lubi

Entuzjast(k)a Avatar ivette73
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    9
    Dziękuję (Otrzymane)
    11
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Bardzo dziękuję za odpowiedż:)
    Cytuj Cytuj
    Dziękuję Lubi

mamuśka ;-)
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    47
    Dziękuję (Otrzymane)
    127
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Taka sobie czytam ten wątek i....... czy coś się zmieniło???? Bo jak ja składałam wniosek o urlop wypoczynkowy po urlopie macierzyńskim, to nie mogłam czekać do ostatniego dnia urlopu macierzyńskiego musiałam złożyć u pracodawcy stosowny wniosek najpóźniej na 14 dni przed rozpoczęciem korzystania z tego urlopu. Teraz jest inaczej????????
    Ostatnio edytowane przez sewa : 14-07-2010 - 16:12
    Cytuj Cytuj
    Dziękuję Lubi

Ekspert BB. Prawniczka

PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    262
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Nic się nie zmieniło.

Myślę, ze myli Pani urlop wypoczynkowy z wychowawczym.
    W przypadku urlopu wychowawczego (którego ten wątek NIE dotyczy) wniosek składa się rzeczywiście 14 dni przed planowaną datą rozpoczęcia urlopu.
    Cytuj Cytuj
    Dziękuję Lubi

Strona 1 z 2 12 Ostatni

Zasady pisania postów