reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

odrzucenie spadku przez nieletniego

midey

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
16 Październik 2007
Postów
63
Miasto
Radom
Witam, mam problem ze spadkiem nieletniego syna ale napiszę od początku. 21 stycznia zmarła moja babcia, Jadwiga, zostawiając w spadku jakieś kredyty. Ponieważ nikt nie wiedział ile tego było, moja mama oraz jej rodzeństwo (Mariola i Krzysztof) zdecydowali się odrzucić spadek u notariusza. Po rodzicach dziedziczyliśmy my, czyli babci wnuki (Paulina, Piotrek, Marzena, Ania, Mateusz, Marta i ja-Monika), wszyscy również odrzuciliśmy spadek u notariusza. Po mnie dziedziczy mój syn (Dawid, 4 lata) a ja nie mam możliwości za niego tego spadku odrzucić (dowiedziałam się, że dzieci nieletnie dziedziczą z dobrodziejstwem inwentarza).

Co mam zrobić? Gdzie się udać i z jakim pismem? Jak napisać ewentualne pismo?

Podejrzewam, że do sądu rodzinnego...?

Proszę o radę i ewentualną pomoc w napisaniu pism urzędowych, czas niestety mija a mam na to niecałe pół roku.
 
reklama
Witam, mam problem ze spadkiem nieletniego syna ale napiszę od początku. 21 stycznia zmarła moja babcia, Jadwiga, zostawiając w spadku jakieś kredyty. Ponieważ nikt nie wiedział ile tego było, moja mama oraz jej rodzeństwo (Mariola i Krzysztof) zdecydowali się odrzucić spadek u notariusza. Po rodzicach dziedziczyliśmy my, czyli babci wnuki (Paulina, Piotrek, Marzena, Ania, Mateusz, Marta i ja-Monika), wszyscy również odrzuciliśmy spadek u notariusza. Po mnie dziedziczy mój syn (Dawid, 4 lata) a ja nie mam możliwości za niego tego spadku odrzucić (dowiedziałam się, że dzieci nieletnie dziedziczą z dobrodziejstwem inwentarza).

Co mam zrobić? Gdzie się udać i z jakim pismem? Jak napisać ewentualne pismo?

Podejrzewam, że do sądu rodzinnego...?

Proszę o radę i ewentualną pomoc w napisaniu pism urzędowych, czas niestety mija a mam na to niecałe pół roku.

Musicie Państwo (Pani i ojcec dziecka) złożyć wniosek do sądu rodzinnego o zgodę na odrzucenie spadku w imieniu małoletniego. Należy się z tym poważnie pospieszyć, gdyż na złozenie stosownego oswiadczenia u notariusza macie Państwo niewiele czasu. Niestety prawo nie precyzuje dokładnie co w sytuacji jeśli do momentu upłyniecia terminu na odrzucenie postępowanie sądowe nie zakończy się.
 
Do góry