reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ograniczenie władzy rodzicielskiej a prawo do opieki nad dzieckiem matki

witam.. Moze mi doradzicie odnosnie jednej sprawy ktora mnie duzo zastanawia. tyle że to dotyczy ogranicznie wladzy rodzicielskiej matk i ustalenia kontaktów dla ojca
Pracuje w Gopsie. Mój podopieczny ma trudną sytuacje. Otóż ma dziecko z panią z romansu. Widuje tą dziewczynkę srednio co 3 miesiące miedzy nimi jest duza róznica kilometrów prawie 300. Gdy zakażdym razem jest u córki widzi ją w strasznych warunkach.. okropne warunki mieszkaniowe. 80m2 domu ogrzewa piec typu koza. Ogrzewanie jest tylko w kuchni. mała sie bawi na brudnej podłodze w kuchni. z resztą po obejrzeniu zdjec niema nigdzie tam porządku. Dziecko teraz ma 2 latka. Jest opuznione rozwojowe. zachowuje jak roczne dziecko. Na 19 msc zaczynała chodzić bokiem przy meblach.
Po rozmowie z tamtejszym gopsem który odziwo twierdzi ze matka jakos sobie radzi. choc otwarcie powiedzialy ze dziecko bylo zapinane szelkami do wózka by nie przeszkadzało. lub było wciąż w łóżeczku. Podejrzewam że jeszcze jakis kwiatów by powychodziło jakby sie przyjrzeli zbliska.
Matka dziecka mi jest dobrze zna bo była moją podopieczną zanim zaszła w ciazę. i wtedy sie też okropnie prowadziła i zle sie zajmowała swoim dziecmi. ( ma 2 córki z poprzedniego małżeństwa do których ma ograniczone prawa za zaniedbywanie dzieci, zostawianie dzieci samych w domu co wiąże sie z narazeniem zycia)
Mój podopieczny chciałby naprzód ustalic kontakty z dzieckiem.. co mi sie wydaje jasne no bo jaki kontakt ma miec ojciec jak widzi dziecko kilka godzin co 3 miesiace. a dodam że ma pełne prawa do dziecka ( jak byla sprawa o alimenty była tylko o kase na małą nic pozatym) nie było zadnego wniosku o ustalenie kontaktu z ojcem ani ustanowien miejsca pobytu przy kazdorazowym miejscem zameldowania matki. ) Bo matka niechce mu dac dobrowolnie dziecka nawet na wekend
Powiedzcie mi czy jesli matka leczy sie psychiatrycznie ma ponoc ciezką depresje, bierze leki psychotropowe. Jest manipulowana przez swoją rodzine. zaniedbuje dziecko pod wzgledem zdrowotnym, bytowym, psychoruchowym to czy jest podstawa do ograniczenia praw rodzicielskich. chodzi o to by zawczasu zareagowac by nie doszło do jakiejs tragedii przez jej nie dopatrzenie albo co gorsza zostawienie dziecka samego w domu.
 
reklama
Witam ,mam pytanie...jestem w trakcie rozwodu mam 4 dzieci z małzeństwa batali toczy sie o dzieci . chodzi o to ze poprzednim razem rozwod nie doszedł do skutku.. poprzednio ja wnosilam o rozwod..bez ograniczen praw rodzicielskich.. Tym razem mąż wniusł sprawe i tez bez ograniczen mnie w prawch rodzicielskich... i o powierzenie mu władzy rodzicielskiej nad 3 dzieci.. chcodzi mi o rzecz zasiłkow rodzinyc czy w takiej sytuacji jesli on dostał by trójke dzieci pod opieke..czy ja moge sie ubiegac o zasiłki rodzinne na te dzieci?? chodzi o to ze ja nadal chce sie nimi zajmowac i zapewniac im potrzeby..jak to wyglada z punktu prawnej strony swiadczenia rodzine a parawa rodzicielskie??? czy ktos moze mi udzielic informacji w tym temacie ps..dodam ze on twierdzi ze chce wziac dzieci na siebie 3 z tytułu ze w urzedzie skarbowym na odliczenie podatku i niechce byc stratnym przy rozliczeniu.. jakies 1200 rocznie ,a ja co mam powiedziec przepadło by mi 1920 rocznie czyli nie mogła bym dokonywac rachunków płatnosci za energie..wiem ze to głupie dzieci to dzieci ale tez co zrobic by zapewnic wiekszy konfort sytuacj materialnej...jak mozna to rozwiazac aby on np jesli by doszło do sytuacji pobierał na nie odliczenie finansowe w urzedzie skarbowym..a ja zebym mogła pobierac swiadczenia rodzinne..czy jest to wogóle mozliwe??
 
Ostatnia edycja:
Przepraszam, ale ja nie wiem jak można spojrzeć na taki problem z punktu widzenia pieniędzy, podatków i ewentualnych strat/zysków.

Ja bym włosy z głowy targała na samą myśl, że dzieci byłyby nie pod moją opieką.
Czy tylko mnie to dziwi? :baffled:

Niemniej jednak czekaj na odpowiedź kogoś, kto jest w temacie.
 
Ostatnia edycja:
Zgadzam sie z poprzedniczką, w szoku jestem ze można w ten sposób rozpatrywać sprawę:shocked2: Jednak na przykładzie widać jak różni są "rodzice" i czym się kierują, nic więcej nie napiszę .... poprostu brak słow:-(
 
Witam ,mam pytanie...jestem w trakcie rozwodu mam 4 dzieci z małzeństwa batali toczy sie o dzieci . chodzi o to ze poprzednim razem rozwod nie doszedł do skutku.. poprzednio ja wnosilam o rozwod..bez ograniczen praw rodzicielskich.. Tym razem mąż wniusł sprawe i tez bez ograniczen mnie w prawch rodzicielskich... i o powierzenie mu władzy rodzicielskiej nad 3 dzieci.. chcodzi mi o rzecz zasiłkow rodzinyc czy w takiej sytuacji jesli on dostał by trójke dzieci pod opieke..czy ja moge sie ubiegac o zasiłki rodzinne na te dzieci?? chodzi o to ze ja nadal chce sie nimi zajmowac i zapewniac im potrzeby..jak to wyglada z punktu prawnej strony swiadczenia rodzine a parawa rodzicielskie??? czy ktos moze mi udzielic informacji w tym temacie ps..dodam ze on twierdzi ze chce wziac dzieci na siebie 3 z tytułu ze w urzedzie skarbowym na odliczenie podatku i niechce byc stratnym przy rozliczeniu.. jakies 1200 rocznie ,a ja co mam powiedziec przepadło by mi 1920 rocznie czyli nie mogła bym dokonywac rachunków płatnosci za energie..wiem ze to głupie dzieci to dzieci ale tez co zrobic by zapewnic wiekszy konfort sytuacj materialnej...jak mozna to rozwiazac aby on np jesli by doszło do sytuacji pobierał na nie odliczenie finansowe w urzedzie skarbowym..a ja zebym mogła pobierac swiadczenia rodzinne..czy jest to wogóle mozliwe??

Nie bardzo rozumiem o co Pani pyta. Odliczenie tzw. ulgi a dzieci, podobnie jak zasiłek rodzinny przysługuje osobie która sprawuje opiekę nad dzieckiem.
 
Witam serdecznie.
Myślę,że jeśli przypnę moje pytanie do tego tematu to będzie to odpowiednie miejsce :tak: Mój problem dotyczy po części mnie,ale głównie mojego partnera,z którym obecnie jestem,a więc mój partner ma z ex dziewczyną 3-letnią córkę i sąd chce ograniczyć matce prawa do tego dziecka,mój obecny partner nie kontaktował się z córką przez 2 lata gdyż matka utrudniała mu te kontakty pomimo ustalonych wizyt przez sąd.Mój partner ma zachowane całe prawa do dziecka,ale obawia się,że sąd będzie chciał i jemu ograniczyć prawa ze względu na brak kontaktów z dzieckiem przez tak długi czas oraz oddać dziecko do domu dziecka.Czy jest to możliwe?
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
 
Do góry