reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ograniczenie władzy rodzicielskiej a prawo do opieki nad dzieckiem matki

Wniosek już napisałam :) dzisiaj go składam a o dalszym przebiegu sprawy będę informować.Jeszcze w tym miesiącu mam 3 cią sprawe o podwyżkę alimentów, życzcie mi powodzenia :-)
 
reklama
Ojciec dziecka nie ma ograniczonych praw ani nie jest pozbawiony, dodam że moje dziecko ma 5 miesięcy i jest wczesnym wcześniakiem
a pytanie
czy muszę dać dziecko ojcu jak chce je wziąć je do siebie?? ja wiem że on nie potrafi się nim zająć bo nigdy tegnie robił. nie chce utrudniać mu kontaktu może wziąć je np. na spacer ale nie chce aby brał je do siebie . wiem że najlepszy sposób uregulowac widzenia prawnie ale do tego czasu chciałbym wiedziec czy muszę dawać mu dziecko
 
Ojciec dziecka ma dokładnie takie same prawa jak Pani.
Jesli sa jakieś istotne powody, dla których ojciec nie powinien zabierać dziecka (np to, że jedynym pożywieniem dziecka jest mleko matki, jesli tak jest) ma Pani prawo nie zgodzić się na zabranie dzicka. Jesli jednak nie jest absolutnie koniecznie by dziecko było z Panią, ojciec ma prawo do tego, by dziecko spędzało z nim czas.
Fakt, że dziecko jest wcześniakiem (jeśli nie wymaga w tej chwili wyjątkowj opieki, do którj tylko Pani jest przeszkolona) nie jest w mojej ocenie wystarczającym argumentem.
 
Witam ,
Mam taki kłopot że nie wiem gdzie i jak ułożyć pewiem wniosek do sądu . Liczę na pomoc . Sytuacja wygląda tak : Rozstalam sie z poprzednim partnerem z którym mam 2 dzieci . Ja zajmuję się jednym dzieckiem , on drugim . Przeprowadziłam sie do małopolski i wyszłam za mąż a były partner mieszka na śląsku . Chcemy sądowny podział dzieci , bez ograniczania jakich kolwiek praw rodzicelskich i bez alimentów na dzieci .
Czy jest to mozliwe i jak miałby wyglądać taki wniosek . Dziękuje za odp .
 
Jedno dzieciątko jest zameldowane tam gdzie ja , a drugie tam gdzie ojciec gdyż nie wymeldowywałam go z miejsca mojego poprzedniego zamieszkania , a zaznaczam , że mieszkanie to jest na mnie . Ja mieszkam w skawinie a ojciec z drugim w rybniku .
 
Jesli jedno dziecko zameldowane jest z matką a drugie z ojcem, nie ma problemu z tym kto z kim mieszka. Jesli chcecie Państwo wspólnie podejmowac decyzje o ważnych sprawach dot. dzieci, nie musicie Państwo nic więcej robić. Każde z was wychowuje po jednym dziecku.
 
Dzisiaj wygrałam sprawe o zgodę na paszport. :) Jestem dumna że osiągnęłam cel. Pomimo tego iż ojciec dziecka był z adwokatem. Ja użyłam mocnych argumentów ku temu, żeby dziecko otrzymało zgodę. Sędzia powiedziała krótko że każdy obywatel Polski ma prawo mieć takowy dokument ponieważ jest to uregulowane naszymi przepisami prawa jakie mamy.
 
reklama
NIe ma róży bez kolcy, tatunio wspaniałomyślny odwołuje sie od decyzji Sądu, serdecznie mu gratuluje inteligencji
 
Do góry