reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

opieka na dziecko a zwolnienie z pracy

R

rikapa

Gość
Witam serdecznie pracuję na umowę o pracę na czas określony ( 2 lata), wcześniej miałam 3 miesiące umowy na okres próbny, w ciągu 5 miesięcy które pracuję w firmie 3 razy byłam na opiece na dziecko ( mała niestety odkąd poszła do przedszkola choruje co pewien czas, po prostu ma anginę)Opieka za każdym razem była na 7 dni (niestety nie mam mamy ani teściowej, nie mam możliwości małej z nikim zostawić):-(. Moje pytanie jest następujące czy po powrocie do pracy, pracodawca może mnie zwolnić , oczywiście nie mówiąc wprost, że to za branie opieki tylko np. bez podania przyczyny??. Chodzi o to, że dowiedziałam się ,iż kierowniczki były wściekłe na to że wzięłam opiekę i pewnie będą robiły wszystko żeby się mnie pozbyć, bo jak to powiedziały nie jestem osobą dyspozycyjną :-(
 
reklama
dziękuję bardzo za szybką odpowiedź

ale rozumiem że 2 tygodnie wypowiedzenia i zaległy urlop mnie obowiązują?? tzn. dostanę za niego pieniążki??
 
Jesli nie ma Pani oddmiennych niż kodeksowe uregulowań umownych w zakresie okresu wypowiedzenia jest tak jak w kodeksie.
Co do urlopu, pracodawca może zlecic Pani wykorzystanie urlopu w okresie wypowiedzenia. Za niewykorzystany urlop przysługuje ekwiwalent.
 
Do góry