reklama
1. do 4. z 4
Tym forum zarządza Ewelina Słotwińska-Rosłanowska
– prawnik (Uniwersytet Warszawski) oraz ekonomista (Szkoła Główna Handlowa), pracownik Zakładu Demografii SGH. Specjalizuje się w prawie pracy oraz prawie rodzinnym, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień łączenia pracy zawodowej z obowiązkami rodzinnymi. Jest autorką licznych publikacji i opracowań z dziedziny polityki rodzinnej.
 1. #1
  rikapa
  Guest

  Unhappy opieka na dziecko a zwolnienie z pracy

  Witam serdecznie pracuję na umowę o pracę na czas określony ( 2 lata), wcześniej miałam 3 miesiące umowy na okres próbny, w ciągu 5 miesięcy które pracuję w firmie 3 razy byłam na opiece na dziecko ( mała niestety odkąd poszła do przedszkola choruje co pewien czas, po prostu ma anginę)Opieka za każdym razem była na 7 dni (niestety nie mam mamy ani teściowej, nie mam możliwości małej z nikim zostawić). Moje pytanie jest następujące czy po powrocie do pracy, pracodawca może mnie zwolnić , oczywiście nie mówiąc wprost, że to za branie opieki tylko np. bez podania przyczyny??. Chodzi o to, że dowiedziałam się ,iż kierowniczki były wściekłe na to że wzięłam opiekę i pewnie będą robiły wszystko żeby się mnie pozbyć, bo jak to powiedziały nie jestem osobą dyspozycyjną

 2. reklama

 3. #2

  Domyślnie Odp: opieka na dziecko a zwolnienie z pracy

  W przypadku umowy na czas okreslony nie ma konieczności podawania przyczyny wypowiedzenia. Pracodawca nie musi uzasadniać swojej decyzji.

 4. #3
  rikapa
  Guest

  Domyślnie Odp: opieka na dziecko a zwolnienie z pracy

  dziękuję bardzo za szybką odpowiedź

  ale rozumiem że 2 tygodnie wypowiedzenia i zaległy urlop mnie obowiązują?? tzn. dostanę za niego pieniążki??

 5. #4

  Domyślnie Odp: opieka na dziecko a zwolnienie z pracy

  Jesli nie ma Pani oddmiennych niż kodeksowe uregulowań umownych w zakresie okresu wypowiedzenia jest tak jak w kodeksie.
  Co do urlopu, pracodawca może zlecic Pani wykorzystanie urlopu w okresie wypowiedzenia. Za niewykorzystany urlop przysługuje ekwiwalent.

Zasady pisania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  
Dołącz do nas