1. do 4. z 4
Tym forum zarządza Ewelina Słotwińska-Rosłanowska
– prawnik (Uniwersytet Warszawski) oraz ekonomista (Szkoła Główna Handlowa), pracownik Zakładu Demografii SGH. Specjalizuje się w prawie pracy oraz prawie rodzinnym, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień łączenia pracy zawodowej z obowiązkami rodzinnymi. Jest autorką licznych publikacji i opracowań z dziedziny polityki rodzinnej.
    rikapa
    Guest

Unhappy opieka na dziecko a zwolnienie z pracy

Witam serdecznie pracuję na umowę o pracę na czas określony ( 2 lata), wcześniej miałam 3 miesiące umowy na okres próbny, w ciągu 5 miesięcy które pracuję w firmie 3 razy byłam na opiece na dziecko ( mała niestety odkąd poszła do przedszkola choruje co pewien czas, po prostu ma anginę)Opieka za każdym razem była na 7 dni (niestety nie mam mamy ani teściowej, nie mam możliwości małej z nikim zostawić). Moje pytanie jest następujące czy po powrocie do pracy, pracodawca może mnie zwolnić , oczywiście nie mówiąc wprost, że to za branie opieki tylko np. bez podania przyczyny??. Chodzi o to, że dowiedziałam się ,iż kierowniczki były wściekłe na to że wzięłam opiekę i pewnie będą robiły wszystko żeby się mnie pozbyć, bo jak to powiedziały nie jestem osobą dyspozycyjną

Ekspert BB. Prawniczka

PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    262
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0
    Osiągnięcia Pierwsza rocznica! Otwieram szampanaZ pewną  taką nieśmiałościąŻywa legenda forum

Domyślnie Odp: opieka na dziecko a zwolnienie z pracy

W przypadku umowy na czas okreslony nie ma konieczności podawania przyczyny wypowiedzenia. Pracodawca nie musi uzasadniać swojej decyzji.
    Cytuj Cytuj
    Dziękuję Lubi

rikapa
    Guest

dziękuję bardzo za szybką odpowiedź

ale rozumiem że 2 tygodnie wypowiedzenia i zaległy urlop mnie obowiązują?? tzn. dostanę za niego pieniążki??

Ekspert BB. Prawniczka

PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    262
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0
    Osiągnięcia Pierwsza rocznica! Otwieram szampanaZ pewną  taką nieśmiałościąŻywa legenda forum

Jesli nie ma Pani oddmiennych niż kodeksowe uregulowań umownych w zakresie okresu wypowiedzenia jest tak jak w kodeksie.
    Co do urlopu, pracodawca może zlecic Pani wykorzystanie urlopu w okresie wypowiedzenia. Za niewykorzystany urlop przysługuje ekwiwalent.
    Cytuj Cytuj
    Dziękuję Lubi

Zasady pisania postów