reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Oświadczenie o niepozostawaniu we wspólnym gospodarstwie domowym z rodzicami

honey01

Fanka BB :)
Dołączył(a)
27 Lipiec 2010
Postów
396
Witam !

Jak w temacie mam pytanie na temat oswiadczenie o niepozostawaniu we wspólnym gospodarstwie domowym z rodzicami. Co ono oznacza w praktyce ? Jak ma sie do samodzielnosci finansowej ? Czy musialabym wymeldowac sie z domu ? Bardzo prosze o odpowiedz. Pozdrawiam
 
reklama
W praktyce oznacza to, ze prowadzi Pani odrębne gospodarstwo domowe tj. utrzymuje sie Pani sama. W mojej ocenie nie oznacza to koniecznosci mieszkania osbno. W polskich realizch wiele jest przecież sytuacji, kiedy młode małżeństwa mieskają z jednymi z rodziców. Czasami prowadzą wspólne gospodarstrwo domowe a czasami nie.
Innym przykładem dzielenia mieszkania bez wspólnoty mjatykowej moze być sytuacja, gdy kilkoro studentów wynajmuje jedno mieskznie. Mogą on gospodarować razem, a moga tworzyć odrębne jednosoosobowe gospodarstwa.
 
Bardzo dziekuje za odpowiedz. Czyli jesli podpisze, ze nie gospodaruje wspolnie z rodzicami, pod uwage bedzie brany tylko moj dochod ? (kredyt studencki).
 
Chce to zlozyc dlatego, zeby byly brane pod uwage tylko moje dochody. We wniosku o kredyt studencki, trzeba zaznaczyc czy pozostaje sie we wspolnym gospodarstwie czy nie, i nie wiem co zrobic dokladnie, bo moze to oswiadczenie by pomoglo, zeby byly brane tylko moje dochody,
 
Do góry