1. do 5. z 5
Tym forum zarządza Ewelina Słotwińska-Rosłanowska
– prawnik (Uniwersytet Warszawski) oraz ekonomista (Szkoła Główna Handlowa), pracownik Zakładu Demografii SGH. Specjalizuje się w prawie pracy oraz prawie rodzinnym, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień łączenia pracy zawodowej z obowiązkami rodzinnymi. Jest autorką licznych publikacji i opracowań z dziedziny polityki rodzinnej.
    Entuzjast(k)a
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    13
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Domyślnie Oświadczenie o niepozostawaniu we wspólnym gospodarstwie domowym z rodzicami

Witam !

Jak w temacie mam pytanie na temat oswiadczenie o niepozostawaniu we wspólnym gospodarstwie domowym z rodzicami. Co ono oznacza w praktyce ? Jak ma sie do samodzielnosci finansowej ? Czy musialabym wymeldowac sie z domu ? Bardzo prosze o odpowiedz. Pozdrawiam

Ekspert BB. Prawniczka

PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    264
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Domyślnie Odp: Oświadczenie o niepozostawaniu we wspólnym gospodarstwie domowym z rodzicami

W praktyce oznacza to, ze prowadzi Pani odrębne gospodarstwo domowe tj. utrzymuje sie Pani sama. W mojej ocenie nie oznacza to koniecznosci mieszkania osbno. W polskich realizch wiele jest przecież sytuacji, kiedy młode małżeństwa mieskają z jednymi z rodziców. Czasami prowadzą wspólne gospodarstrwo domowe a czasami nie.
    Innym przykładem dzielenia mieszkania bez wspólnoty mjatykowej moze być sytuacja, gdy kilkoro studentów wynajmuje jedno mieskznie. Mogą on gospodarować razem, a moga tworzyć odrębne jednosoosobowe gospodarstwa.

Entuzjast(k)a
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    13
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Domyślnie Odp: Oświadczenie o niepozostawaniu we wspólnym gospodarstwie domowym z rodzicami

Bardzo dziekuje za odpowiedz. Czyli jesli podpisze, ze nie gospodaruje wspolnie z rodzicami, pod uwage bedzie brany tylko moj dochod ? (kredyt studencki).

Ekspert BB. Prawniczka

PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    264
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Nie wiem w jakim kontekście chce Pani złożyć to oswiadczenie (w wątku nie ma ani słowa na ten temat). Jesli chodzi o stypendium rozmawiałyśmy tutaj: Stypendia

Entuzjast(k)a
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    13
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Chce to zlozyc dlatego, zeby byly brane pod uwage tylko moje dochody. We wniosku o kredyt studencki, trzeba zaznaczyc czy pozostaje sie we wspolnym gospodarstwie czy nie, i nie wiem co zrobic dokladnie, bo moze to oswiadczenie by pomoglo, zeby byly brane tylko moje dochody,

Zasady pisania postów