reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Płatny urlop wychowawczy

Witam.
Moja sytuacja wygląda następująco.
Jestem zatrudniona na czas nieokreślony. Od 31.01.2012 idę na urlop wychowawczy.
Mieszkam razem z narzeczonym w jednym gospodarstwie. Narzeczony płaci dodatkowo alimenty 400zł miesięcznie na dziecko z poprzedniego związku.
1.Czy mogą być one odliczone od dochodu narzeczonego???


2.Z którego roku mamy przedstawić dochody by starac sie o dodatek z tytułu opieki nad dzieckiem.
3. Do jakiego urzedu sie wystepuje z wnioskiem.??
 
reklama
Jestem zatrudniona na czas nieokreślony. Od 31.01.2012 idę na urlop wychowawczy.
Mieszkam razem z narzeczonym w jednym gospodarstwie. Narzeczony płaci dodatkowo alimenty 400zł miesięcznie na dziecko z poprzedniego związku.
1.Czy mogą być one odliczone od dochodu narzeczonego???
Tak. Alimenty płacone na rzecz innych osób odlicza się od dochodu. Rozumiem,z e dysponujecie Państwo stosownym wyrokiem sądu lub umową notarialną.

2.Z którego roku mamy przedstawić dochody by starac sie o dodatek z tytułu opieki nad dzieckiem.
Za 2010.

3. Do jakiego urzedu sie wystepuje z wnioskiem.??
Wniosek należy złożyć w urzędzie gminy/miasta/dzielnicy/
 
Witam, od listopada 2010r przebywam na urlopie wychowawczym. Zasiłek rodzinnym wraz z dodatkiem przysługiwał mi do końca października 2011r, wówczas mój dochód został utracony, ubiegając sie o zasiłek na nowy okres niestety dochód przekroczył na wyznaczoną kwotę. Czy mogę ubiegać się o zasiłek wraz z dodatkiem już teraz, i do kiedy zostanie mi przyznany, do listopada 2012 przebywać będę na urlopie wychowawczym???
 
Do góry