Strona 1 z 7 12 Ostatni
1. do 10. z 64
Tym forum zarządza Ewelina Słotwińska-Rosłanowska
– prawnik (Uniwersytet Warszawski) oraz ekonomista (Szkoła Główna Handlowa), pracownik Zakładu Demografii SGH. Specjalizuje się w prawie pracy oraz prawie rodzinnym, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień łączenia pracy zawodowej z obowiązkami rodzinnymi. Jest autorką licznych publikacji i opracowań z dziedziny polityki rodzinnej.
    Początkująca(y)
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    0
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Domyślnie Płatny urlop wychowawczy

Witam serdecznie,
    mam pytanie w związku z urlopem wychowawczym. Od bodajże 21 maja 2010 jestem na urlopie wychowawczym bezpłatnym. Czy obecnie, a dodam, że na wychowawczym będę do końca 2011 roku, mogę starać się o to, aby ten urlop był płatny?

Ekspert BB. Prawniczka

PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    262
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0
    Osiągnięcia Pierwsza rocznica! Otwieram szampanaZ pewną  taką nieśmiałościąŻywa legenda forum

Domyślnie Odp: Płatny urlop wychowawczy

Wyjasnijmy po pierwsze, ze nie ma czegoś takiego jak płatny urlop wychowawczy. Urlop wychowawczy jest bezpłatny.
    Rodzic przebywajacy na urlopie wychowawczym i pobierajacy zasiłek rodzinny moze jednak uzyskać dodatek do ww. zasiłku z tytułu przebywania na urlopie (400 zł/m-c).

By uzyskać zasiłek rodzinny i dodatek nalezy złożyć stosowne dokumenty (m.in. dokumenty z US poświadczające dochody rodziny) w rejonowym MOPS. Zasiłek ( tym samym dodatek) przysługuje rodzinom, w których dochód na osobę nie przekracza 504 zł netto na miesiąc.

Początkująca(y)
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    0
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Tak, wypadło mi całkiem z głowy z tym zasiłkiem rodzinnym. Czy w takim razie, gdy od maja zeszłego 2010 roku nie osiągam żadnych dochodów, tylko mąż, to czy mogę składać wniosek o zasiłek rodzinny i tym samym o te 400 zł?

Ekspert BB. Prawniczka

PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    262
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0
    Osiągnięcia Pierwsza rocznica! Otwieram szampanaZ pewną  taką nieśmiałościąŻywa legenda forum

Oczywiście może Pani złożyć wniosek w każdej chwili. Proszę jednak mieć świadomość, że zasiłek przysługuje tylko osobom spełniajacym kryterium dochodowe (powyżej). Z wnioskiem nalezy złożyć m.in. zaswiadczenie o dochodach (Pani i męża) za rok 2009 oraz zaświadczenie z Pani zakłądu pracy, ze przebywa Pani na urlopie wychowawczym (by móc po pierwsze uznać Pani dochody jako utracone oraz wnioskować o dodatek).

Początkująca(y)
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    0
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Mam takie pytanie chcę przejść na urlop wychowawczy w połowie maja 2011r aby uzyskać dodatek wychowawczy z którego roku muszę przedstawić dochody 2009 czy 2010?

Ekspert BB. Prawniczka

PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    262
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Cytat Napisał(a) MagdalenaSz Zobacz post
    Mam takie pytanie chcę przejść na urlop wychowawczy w połowie maja 2011r aby uzyskać dodatek wychowawczy z którego roku muszę przedstawić dochody 2009 czy 2010?
    2009

Początkująca(y)
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    0
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

A kiedy będzie można składać wniosek z dochodami za 2010r bo dochody za 2009 przekraczają nam o 5zł:(

Ekspert BB. Prawniczka

PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    262
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

A czy uwzględnia Pani fakt utraty dochoów? Pani dochód musi Pani ująć jako utracony.

Początkująca(y)
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    0
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Tak uwzględniłam dochód mój jaka utracony więc zastanawim się kiedy mogę już dochód uwzględnić za 2010 wtedy nie przekroczy

Ekspert BB. Prawniczka

PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    262
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Cytat Napisał(a) MagdalenaSz Zobacz post
    Tak uwzględniłam dochód mój jaka utracony więc zastanawim się kiedy mogę już dochód uwzględnić za 2010 wtedy nie przekroczy
    Nowy okres zasiłkowy (2011/2012) rozpocznie się 1 listopada 2011. Świadczenia przyznane na ten okres przyznane będą na podstawie dochodu za 2010 rok.

Strona 1 z 7 12 Ostatni

Zasady pisania postów