reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

rozwod z orzekaniem o winie i odebranie matce dzieci

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
reklama
Mam dwojke wspanialych dzieciakow 5 letniego Xav i 10 miesiecznego Gab.
W grudniu Mąż oswiadczyl mi ze juz mnie nie kocha [mieszkalismy w Uk], kupil mi i dzieciom bilet i wyslal nas do Polski na miesiac czasu bo stwierdzil ze chce odpoczac. Podczas pobytu w Polsce bylam strasznie znenerwowana i nie radzilam sobie z najstarszym synem co napisalam do Męża smsa ze mam Xav juz dosyc i bym go zabiła. To były tylko słowa bo swoje dzieci strasznie kocham. Wrocilismy do Uk w styczniu, po tyg Mąż oswiadczyl ze mu uczucia do mnie nie wrocily i mnie nie kocha i ze chce rozwod. Po jakims czasie weszlam do niego na gg i okazalo sie ze ma kochanke 21 letnia z pracy, ponoc bardzo sie kochaja. Zdecydowalismy sie na rozwod i mialam byc w Uk az do lipca bo wtedy Xav mial skonczyc szkole.Z jego gg dowiadywalam sie jak mnie obgaduje z kolegami, nasmiewa sie ze mnie i opowiada na moj temat rozne klamstwa, zrzucal na mnie cala wine. Podczas rozmowy z kolega dowiedzialam sie ze ma zamiar mnie nagrywac zeby miec na mnie jakiegos haka. Xav paszport konczyl sie na poczatku marca i Mąż mi opowiadal ze wyrobimy mu ten paszport w kwietniu, ale na gg z kochanka pisal cos innego [ze maja zamiar wychowywac moje dzieci wspolnie i ze nie przedluzy dla dziecka paszportu co mi powie dopiero po skonczeniu sie paszportu]. Po kilku dniach oswiadczylam dla Meza ze moja siostra zalatwila mi prace od 1 marca i zeby nam kupil bilety do Polski bo jednak chce wrocic wczesniej. Maz kupil nam bilety. W lutym wrocilismy do Polski. Na poczatku ustalilam z Mezem ze zrobimy rozwod bez orzekania o winie i ze dzieci zostana ze mna, ale zaszlam do doradcy prawnego i on doradzil mi zebym walczyla o rozwod z orzekaniem o winie bo to jego jest wina, znalazl kochanke wkoncu. Powiedzialam to dla Meza ze zmieniam pozew i on napisal do mnie ze w takim wypadku pozbawi mnie dzieci bo ma jakies nagrania.Nagral mnie w Uk jak krzyczalam na Xav podczas czytania ksiazki [pociagnelam Xav za reke i on spadl z sofy i Xav mowi do mnie "mamo nie bij mnie wiecej" - on sam upadl specjalnie z tej sofy]. Fakt nie bylam idealna matka, od 5 lat siedzialam z dziecmi a Maz mi w niczym nie pomagal, Potem jak dowiedzialam sie o zdradzie i mialam podglad jak on obgaduje mnie to juz wogole mialam nerwy i czasami krzyczalam i byc moze jakies brzydkie slowa tez szly.Kocham swoje dzieci najmocniej na swiecie, dzieci sa za mna, Xav jest pieszczoch i 10 razy dziennie przytula sie i mowi ze kocha. Mam dla kogo zyc :)to jedyna dobra rzecz ktora mi sie zdarzyla w zyciu. mieszkam u mamy. mamy pokoj i sie miescimy, teraz szukam prace, nie zamierzam dzieci nastawiac przeciw Mezowi, zawsze do nich moze zadzwonic i pogadac. To sa dzieci i nie ma co im w glowie mieszac. Maz mieszka w Uk i chce pozbawic mnie praw do dzieci i je zabrac. On sie nigdy nie zajmowal dziecmi, ma mieszkanie gdzie ma je wychowac i pieniadze. ja mieszkam u mamy w jednym pokoju i jestem bez pracy ale szukam.dzieci maja swietny kontakt ze mna. czy z powodu nagran i smsa moga mi odebrac dzieci?

Do jakiego sądu (gdzie?) wniosła Pani pozew?
 
bede wnosila pozew do sadu okregowego 1 wydzialu cywilnego w bialymstoku - o rozwod z orzekaniem o winie - a Maz na moj pozew zlozy o odebranie mi wladzy
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry